Prestiżowy zagraniczny dziennik wybrał 11 najlepszych piłkarzy Euro. Wśród nich jest dwóch Polaków! I wcale nie chodzi o Lewandowskiego

Łukasz Fabiański i Grzegorz Krychowiak zostali docenieni na Zachodzie. Co o Polakach napisali dziennikarze z "The Guardian"?

Łukasz Fabiański i Grzegorz Krychowiak znaleźli się na liście jedenastu najlepszych piłkarzy EURO 2016, sporządzonej przez "The Guardian". To naprawdę ogromne wyróżnienie. Jak dokładnie ocenili występ naszych piłkarzy Brytyjczycy?

Fabiański został uznany za najlepszego bramkarza mistrzostw, otrzymując notę 7,25 w 10-stopniowej skali. Tyle samo punktów zdobyło co prawda jeszcze dwóch innych bramkarzy, jednak to nasz piłkarz okazał się najbardziej skuteczny.

Polak miał więcej obron podczas turnieju (20) niż McGovern (17) czy Buffon (10). Bramkarz Swansea City zastąpił Wojciecha Szczęsnego od drugiego spotkania grupowego i za wszystkie mecze otrzymał trzy siódemki i jedną ósemkę

Z kolei Krychowiak został wybrany najlepszym defensywnym pomocnikiem, za co przydzielono mu 7,2 punktów. Tak o jego występie w meczach pisał "The Guardian":

Eden Hazard i Mesut Özil również dostali notę 7,2, ale to drużyna Polaków potrzebowała lepszej defensywy, dlatego Krychowiak wygrywa w rankingu. Wykazał się wyjątkowym opanowaniem pomiędzy polskimi pomocnikami, co doprowadziło Polskę do ćwierćfinału - ocenili.

W idealnej drużynie "The Guardian" znaleźliby się także: Joshua Kimmich – 7.5 (Niemcy), Ragnar Sigurdsson – 7.2 (Islandia), Giorgio Chiellini – 7.5 (Włochy), Raphaël Guerreiro – 7.2 (Portugalia), Ivan Perisic – 7.5 (Chorwacja), Andrés Iniesta – 7.5 (Hiszpania), Aaron Ramsey – 7.8 (Walia), Dmitri Payet – 7.29 i Antoine Griezmann – 7.29 (Francja).

Może więc nie wygraliśmy całego turnieju, ale występ "naszych" na długo zostanie zapamiętany. Jak widać - nie tylko przez Polaków.

MK