Zakaz aborcji. W protesty przeciwko projektowi włączają się gwiazdy. I to nie tylko polskie

9 kwietnia pod Sejmem odbędzie się demonstracja przeciwników wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Manifestację wspierają gwiazdy z Polski, ale też z zagranicy np. francuska modelka Caroline de Maigret.

"#wspieramdziewuchy" - zdjęcia opatrzone tym hashtagiem lub zdjęcia osób trzymających przed sobą kartkę z tym właśnie napisem zalały internet. Stał się on symbolem sprzeciwu społeczeństwa wobec wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Do tej pory swoje zdjęcia wrzucały anonimowe osoby, przede wszystkim kobiety. To jednak zaczęło się zmieniać i coraz więcej gwiazd dołącza do ruchu.

Screen z Facebook.com/groups/114342355632125/ Grupa Dziewuchy dziewuchom

Polskie gwiazdy - poza nielicznymi wyjątkami - nie mają w zwyczaju manifestowania swoich poglądów politycznych. Akcja #popieramdziewuchy jest pierwszą, która skupiła wokół siebie tak wiele znanych nazwisk. Na stronie zamkniętej grupy "Dziewuchy dziewuchom", do której należy już ponad 92 tysiące użytkowników FB, umieszczono galerię zdjęć gwiazd, pozujących z kartką z hashtagiem. Wśród nich są Anja Rubik , Maja Ostaszewska , Marcin Perchuć, Olga Frycz czy Natalia Przybysz.

<< ZOBACZ, KTO POPARŁ #POPIERAMDZIEWUCHY >>

Gwiazdy zachęcają jednocześnie do wzięcia udziału w manifestacji przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, która odbędzie się pod Sejmem w Warszawie, w sobotę 09.04. o godzinie 14:00 . Swój udział zapowiedziała m.in. Anja Rubik

Mam nadzieję, że w tę sobotę uda nam się zjednoczyć i pokazać Nasza siłę! Wierzę w Was - napisała Rubik na Instagramie.
 

Anja Rubik była jedną z pierwszych gwiazd, które otwarcie opowiedziały się przeciwko zmianie prawa. Jej mocne słowa na Instagramie wywołały lawinę komentarzy. Krytycznie wobec projektu zakazu aborcji - choć już nie w ramach akcji #popieramdziewuchy - wypowiedzieli  się także Michał Piróg , mama sześciorga dzieci i prezes Warty Poznań - Izabella Łukomska-Pyżalska oraz w rozmowie z Plotek.pl Dorota Wellman .

Zobacz wideo

ZI

Czy popierasz wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji?
Więcej o: