Anja Rubik zabiera głos w sprawie prawa aborcyjnego: Dzieci powinny się rodzić z miłości. Dalej jeszcze mocniej

Anja Rubik dołączyła do tysięcy oburzonych projektem zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Propozycję całkowitego zakazu aborcji zapowiedziała poprzeć premier Beata Szydło.

3 kwietnia na ulice polskich miast wyszły tysiące demonstrantów, którzy protestowali dziś przeciwko wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji (więcej o demonstracjach przeczytasz w relacji Gazeta.pl ). Swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego wyraziła także Anja Rubik . Polska supermodelka nie mogła wziąć udziału w manifestacjach, jednak swoje poparcie sprawy zaznaczyła w sieci. Wydaje się nawet, że modelka jest zwolenniczką złagodzenia obowiązującego już dziś prawa.

 
Jestem z Wami! Wspieram Was! dzieci powinny się rodzić z miłości nie przymusu! Walczmy o Nasze Prawa i szacunek! - napisała modelka po polsku, po czym ten sam apel umieściła także w języku angielskim.  - I am there with you all my Polish sisters ! We need to stand up and fight for the right to our own body and future. Children should be born out of love not fear of law! ?#?pieklokobiet? ?#?wyborniewieszak? ?#?respectforwomen?

Anja Rubik jest bez wątpienia najsłynniejszą i jednocześnie najbardziej szanowaną polską modelką na świecie. Jej wpis zarówno na Facebooku jak i na Instagramie wywołał burzliwą dyskusję w komentarzach. Co więcej, skłonił do wymiany poglądów nie tylko polskich internautów, lecz także anglojęzycznych.

O nasze prawa i szacunek? A co z szacunkiem to tych maleństw? One nie mają prawa do życia i szacunku? Jeśli kobieta decyduje się na sex to musi być świadoma tego, że może zajść w ciąże. Na tym polega właśnie odpowiedzialność. - pisała internautka na Instagramie.
Nie chodzi o przerywanie ciąży z widzimisię kobiety. Chodzi o 3 przypadki dopuszczalności aborcji: poczęcie w wyniku gwałtu, poważne uszkodzenie płodu oraz zagrożenie zdrowia i życia kobiety. Świadomość i odpowiedzialność ma tutaj niewielkie znaczenie - komentował inny internauta.
Popieram myślenie Anji "...dzieci powinny się rodzic z miłości a nie z przymusu..." Kto je potem wychowuje i za czyje pieniądze ?? I w jakim otoczeniu będą musiały dojrzewać ??? BIEDNE NIECHCIANE DZIECI !!!!!!

Dla wielu internautów gest Rubik był bardzo znaczący. Pokazał, że walczący o prawa kobiet mają poparcie także u znanych osób. Polskie gwiazdy z reguły unikają manifestowania poglądów politycznych, tym bardziej post modelki został przyjęty z dużym entuzjazmem.

Brawo Anja!
Dziękuję!
Dokładnie! Walczmy o to, aby człowiek nie miał prawa do życia i zabijajmy go! Gratulacje!

A co Wy sądzicie o projekcie zaostrzenia przepisów?

Zobacz wideo

ZI

Więcej o: