Książę Harry i "nostalgiczny uśmiech". Nic dziwnego - bo zobaczył TO zdjęcie. "Od razu do niego podszedł"

Książę Harry kontynuuje podróż po Afryce. W czwartek odwiedził siedzibę Fundacji Nelsona Mandeli w Kapsztadzie.

Książę Harry od kilku tygodni przebywa w Afryce. Kolejnym punktem jego podróży była wizyta w Republice Południowej Afryki. Tam, w Fundacji Nelsona Mandeli, pokazano mu prywatne archiwa organizacji, a wśród nich to wyjątkowe zdjęcie: prezydenta z matką księcia, księżną Dianą.

Radosne uśmiechy, szerokie uśmiechy - powiedział Harry, gdy oglądał zdjęcie.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Jak relacjonuje DailyMail, na twarzy księcia zagościł "nostalgiczny uśmiech".

Zdjęcie matki od razu przyciągnęło uwagę księcia. Podszedł do niego, gdy tylko przekroczył próg. Chciał wiedzieć, kiedy zostało zrobione - mówił Verne Harris, dyrektor fundacji.

Zdjęcie wykonano w czerwcu 1997 roku, czyli dwa miesiące przed tragiczną śmiercią księżnej Diany. Spotkała się wtedy z Nelsonem Mandelą, by omówić problem rosnącej liczby zachorowań na HIV i AIDS w RPA.

Nelson Mandela i księżna DianaNelson Mandela i księżna Diana Bulls Bulls

Książę Harry z dumą kontynuuje dzieło matki i bardzo aktywnie działa charytatywnie. Kilka dni temu w Lesotho nadzorował prace nad nowoczesnym Sentebale's Mamohato Children's Centre, w którym dzieci dotknięte przez HIV i AIDS oraz biedę będą miały zapewnioną edukację i opiekę medyczną (Sentebale to fundacja założona przez Harry'ego oraz brata króla Lesotho, księcia Seeiso). Jedna z części centrum zadedykowana jest księżnej Dianie. W Lesotho książę spotkał się też z Mutsu , chłopcem, którego poznał 11 lat temu w czasie pierwszej podróży do tego kraju.

Zobacz wideo

Magdalena Terepka

Pobierz nową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.