Jimek nagrał orkiestrową wersję przebojów hip-hopowych. Zagraniczne media zachwycone. Raperzy również. "Nigdy czegoś takiego nie słyszałem"

O 28-letnim kompozytorze świat pierwszy raz usłyszał, gdy wygrał konkurs na remiks piosenki Beyonce. Teraz zagraniczne media zainteresowały się nim przez niezwykły koncert.

Radzimir Dębski , występujący pod pseudonimem Jimek, to uznany kompozytor, który swój pierwszy międzynarodowy sukces odniósł w 2012 roku, kiedy Beyonce wybrała jego remiks piosenki "End of Time" na swoją płytę. Teraz znów zrobiło się o nim głośno. Wszystko za sprawą nagranego w marcu koncertu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, w którym muzycy, pod dyrygenturą Dębskiego, zagrali "mashup" trzydziestu piosenek hip-hopowych. Wśród nich znalazły się przeboje Beyonce czy 50 Centa, trochę klasyki gatunku (Wu Tang Clan, Dr. Dre) i utwory nowych gwiazd sceny hip-hopowej (Kendrick Lamar).

 

Niezwykłe aranżacje Dębskiego zostały zauważone i docenione przez zagraniczne media. O koncercie napisał jeden z najpopularniejszych internetowych blogów poświęconych muzyce, FACT Magazine, nazywając koncert "niesamowitym".

Fact Magazine o koncercie DębskiegoFact Magazine o koncercie Dębskiego Screnn z: Factmag.com

Screnn z: Factmag.com

Wideo z nagraniem trafiło również na portal Highsnobiety.com , Hihhopboulevard.com i Hypebeast.com.

Orkiestra wykonała niesamowitą pracę prezentując symfoniczne wersje hip-hopowych klasyków - skomentował ten ostatni.
Super cool - ocenił krótko Hihhopboulevard.com.

Zagraniczne media piszą o koncercie Radzimira DębskiegoZagraniczne media piszą o koncercie Radzimira Dębskiego Screen z hiphopboulevard.com Screen z hiphopboulevard.com

Brawurowe wykonanie docenił również zespół M.O.P., którego dwa utwory zostały wzięta na warsztat przez polskiego kompozytora. Wideo, które zamieścili na swoim Facebooku , zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów (nagranie udostępniono ponad 16 tysięcy razy).

Nigdy nie widziałem, ani nie słyszałem czegoś takiego. Hip-hop na zawsze!
Niesamowite. Teraz ludzie będą już wiedzieć, że hip-hop to sztuka.
Hip-hop brzmi lepiej w takiej wersji.
Wzruszyłam się. To jest piękne - pisali fani na Facebooku rapera.

Raper M.O.P zamieścił wideo z koncertu Dębskiego na swoim FacebookuRaper M.O.P zamieścił wideo z koncertu Dębskiego na swoim Facebooku Facebook.com/Theofficialmop Facebook.com/Theofficialmop

A jak Wam podoba się hip-hop w wersji symfonicznej w interpretacji Dębskiego? Podzielacie zachwyt zagranicznych mediów i fanów rapu?

Zobacz też:

Radzimir Dębski pozuje z piękną dziewczyną i swoją mamą!

Zobacz wideo

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.