Księżna Kate urodziła córkę. Brytyjczycy już liczą zyski: Przez kolejne 25 lat ludzie będą kopiować chociażby wszystkie ubrania

O 9:34 na świat przyszło drugie royal baby - córka księżnej Kate i księcia Williama, czwarta w kolejce następczyni brytyjskiego tronu. Producenci ubrań i pamiątek już zacierają ręce.

Kate i William doczekali się drugiego royal baby i jest to córka. Płeć tak znanego dziecka nie jest sprawą błahą. I nie chodzi tu o hazardzistów czy bukmacherów. Euforia ogarniająca Wyspiarzy na wieść o narodzinach przełoży się w krótkim czasie nawet na 80 mln funtów (447 mln zł) zarobku dla gospodarki. Na tyle szacują go eksperci brytyjskiego ośrodka badań handlu, Centre for Retail Research. Urodziła się dziewczynka, pozytywne efekty będą kumulowały się przez lata . Nic dziwnego. O ile wiele kobiet przygląda się strojom księżnej Kate, ubrania, w których chadza jej mąż nie "rozgrzewają" zbyt wielu.

Narodziny drugiego dziecka są "warte" mniej, niż gdy na świat przyszedł George. Związane z nim zyski dla handlu w 2013 roku ośrodek badawczy Centre for Retail Research in the England oszacował na 1,5 mld zł. Teraz jednak urodziła się dziewczynka. Duże pieniądze ze sprzedaży ubrań czy dodatków nadejdą, a zyski rozłożą się na wiele lat.

Dla brytyjskich projektantów i sprzedawców to będzie prawdziwa bonanza. Miłośnicy monarchii kupują wszystko, co nawet tylko przypomina stroje i gadżety w rękach ich idoli. Będą kopiować każdy dziecięcy ciuszek czy sukienkę przez kolejne 25 lat - stwierdził Joshua Bamfield, szef brytyjskiego think tanku Centre for Policy Research.

Najlepszym dowodem jest choćby gwałtowny skok w liczbie sprzedanych strojów ciążowych marki Seraphine. Wystarczyło, że księżna Kate założyła sukienkę przy jakiejś oficjalnej okazji. Handlowcy nazywają to "efektem Kate" . Dotknął on też producentów kocyka, w którym Kate wyniosła George'a ze szpitala. Choć od jego narodzin minęły prawie dwa lata, to nadal najlepiej sprzedający się towar firmy Aden + anais.

Royal Baby, książę George, książę William, księżna KateRoyal Baby, książę George, książę William, księżna Kate AFP/EAST NEWS/CARL COURT AFP/EAST NEWS/CARL COURT

Zobacz wideo

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.