Tragedia w rodzinie Angeliny Jolie. Jej ciotka zmarła na raka piersi

Czy decyzja Angeliny okazała się słuszna?

Jeszcze niedawno media roztrząsały decyzję Angeliny Jolie o podwójnej mastektomii, jednak w świetle najnowszych faktów, coraz więcej rzeczy przemawia za słusznością jej wyboru.

W niedzielę na raka piersi zmarła ciotka amerykańskiej aktorki Angeliny Jolie - poinformowała rzeczniczka kalifornijskiego szpitala.

Wszystko stało się dwa tygodnie po tym, jak Angelina Jolie zdecydowała się na podwójną mastektomię.

Angelina JolieAngelina Jolie ?BULLS/Alpha Press BULLS/Alpha Press

Młodsza siostra matki Jolie, Debbie Martin, zmarła na raka piersi w wieku 61 lat w szpitalu w Escondido, niedaleko San Diego w Kalifornii. Mąż zmarłej, Ron Martin, poinformował z wywiadzie dla Britain Sky News, że jego żona miała taki sam wadliwy gen BRCA1 jak Angelina Jolie. Dodajmy, że matka Jolie, Marcheline Bertrand, zachorowała na raka jajników i zmarła w 2007 roku w wieku 56 lat.

Angelina JolieAngelina Jolie EastNews EastNews

Przypomnijmy, że Angelina podjęła decyzję o prewencyjnej podwójnej mastektomii, po tym, jak dowiedziała się, że jest nosicielką wadliwego genu BRCA1, który podnosi prawdopodobieństwo wystąpienia raka. U aktorki ryzyko wystąpienia raka piersi wynosiło aż 87%, natomiast raka jajników 50%. Po operacji ryzyko raka piersi zmalało do 5%.

Angelina Jolie rozpoczęła cały proces 2 lutego. Przeszła wtedy pierwszą operację, by sprawdzić, czy rak piersi już się u niej nie rozwinął. Do 27 kwietnia była po wszystkich zabiegach, także po rekonstrukcji piersi.

wiwi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.