Urszula Radwańska pokonała Venus Williams! Po trzech godzinach walki!

Polska tenisistka pokonała legendę!

W niedzielny wieczór doszło do spektakularnego meczu! Urszula Radwańska pokonała legendarną zawodniczkę, Venus Williams! Walka była zacięta i trwała ponad 3 godziny! Jak twierdzą  obserwatorzy, Radwańska dosłownie zamęczyła Williams i pokazała, kto tu rządzi! Dzięki tej wygranej polska tenisistka zagra w II rundzie turnieju Rolanda Garrosa.

Fot. VINCENT KESSLER REUTERS

Mecz był pełen zwrotów akcji, więc kibice nie mogli narzekać. Do drugiego setu obie tenisistki szły łeb w łeb, sety zakończyły się tie-breakiem (jest to rodzaj dogrywki, jako że tenis nie odpuszcza remisu). Jednak już w drugim secie, Radwańska zaczęła wysuwać się na prowadzenie i wygrywała 4:0, jednak Williams ją dogoniła. Wydawało się, że trzeci set należy już bezsprzecznie do Radwańskiej!

Fot. Michel Euler AP

Wygrywała 5:1 i wtedy Williams znów się zmobilizowała i zaczęła silnie uderzać! Ostatecznie Radwańska wygrała 2:1 po bagatela 3 godzinach i 19 minutach zażartej walki! Williams okazała się dla naszej zawodniczki zbyt słaba: często się myliła i trafiała w siatkę.

Fot. VINCENT KESSLER REUTERS

Zwycięstwo Urszuli Radwańskiej jest tym bardziej spektakularne, że pokonała wieloletnią ikonę tenisa. Venus i jej młodsza siostra Serena jeszcze parę lat temu uchodziły za niepokonane i sławę zdobyły dzięki atletycznej i silnej walce.

Fot. VINCENT KESSLER REUTERS

Już niedługo przed Urszulą Radwańska kolejne wyzwanie. W II rundzie turnieju Rolanda Garrosa Radwańska zmierzy się z Niemką, Dinah Pfizenmaier. A już w poniedziałek w I rundzie, zagra siostra Urszuli, Agnieszka Radwańska . Plotek.pl gratuluje wygranej!

Fot. VINCENT KESSLER REUTERS

Vic

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.