Księżna Mette-Marit urodziła syna Mariusa w 1997 roku i wychowywała go samotnie. Dwa lata później poznała księcia Haakona, z którym się związała i w 2001 roku wzięła ślub. To wzbudziło wiele kontrowersji, szczególnie, że ojciec Mariusa Borga Høiby'ego przebywał w więzieniu za handel narkotykami. Księżna Norwegii ma spore problemy z synem. Został oskarżony o napaść.
Księżna Mette-Marit znowu musi się martwić o syna. Jak przekazał norweski dziennik "Se og Hør", Marius Borg Høiby miał w niedzielę 4 sierpnia zaatakować kobietę - zarówno fizycznie, jak i psychicznie. 20-latka trafiła do szpitala ze względu na podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Została wypisana z placówki dzień później. Syn norweskiej księżnej miał spędzić w areszcie, gdzie ponoć umieszczono go w izolatce, 30 godzin i po tym czasie został wypuszczony. 27-latka poddano również testowi na obecność narkotyków. Norweskiego tabloid "Dagbladet" przekazał, że mieszkanie, w którym miało dojść do incydentu, zostało zniszczone.
W tym samym czasie do księcia Haakona na igrzyskach olimpijskich miała dołączyć żona, ale podróż księżnej Mette-Marit została opóźniona. "Księżna tymczasowo odłożyła swój wyjazd i ma nadzieję, że uda się w podróż później" - przekazał doradca ds. komunikacji w pałacu, Simen Løvberg Sund, doradca ds. komunikacji w pałacu, w rozmowie z "Se og Hør". Dziennik twierdzi, że 50-latka przebywa ze swoim synem w królewskiej posiadłości Skaugum niedaleko Oslo. Zdjęcia syna księżnej znajdziecie w naszej galerii na górze strony.
Marius Borg Høiby jest świadomy, że jego sytuacja jest trudna. Syn księżnej Norwegii zdążył już zatrudnić w tej sprawie prawnika. "Zarzut dotyczy napaści, która zgodnie z prawem jest najmniej poważną formą przemocy. Ani mój klient, ani ja nie zostaliśmy poinformowani o pełnych szczegółach sprawy, a on nie złożył jeszcze oświadczenia, zgodnie z moją radą" - te słowa przekazał adwokat Øyvinda Bratlien gazecie "Se og Hør Bratlien". O sprawie wypowiedział sam następca norweskiego tronu. Książę Haakon był obecny na stadionie lekkoatletycznym w Paryżu. Zwrócił się do fotoreporterów: "To poważna sprawa, gdy policja jest zaangażowana w taki sposób, ale jednocześnie nie powinienem wchodzić w szczegóły tej sprawy" - stwierdził.
Szwagier Magdaleny Majtyki przerwał milczenie. Mówi wprost o bardzo trudnej sytuacji
Chotecka i Pazura urządzili dom w bieli i drewnie. Ogród to prawdziwa perełka
Tyle Tomasz Stockinger zarabia w "Klanie". "To najwyższa półka"
Olga Frycz z całą gromadką dzieci. Fani od razu zauważyli zmianę
Damian Kordas ocenił menu, które podano szwedzkiej parze królewskiej. "Jedyne, czego nie rozumiem..."
Tusk spotkał się z królem Szwecji. Internauci zwracają uwagę na uścisk dłoni. "Widać różnicę w pojmowaniu..."
Szwedzka para królewska wydała kolację na cześć Nawrockich. W menu pieczony renifer i nie tylko
Syn Ozzy'ego Osbourne'a powitał na świecie córkę. Wybór imienia poruszył fanów
Margot Robbie ścięła włosy i się zaczęło. Wytykają jej, że ma zażywać znany lek dla cukrzyków