Jest żołnierką i studiuje na Harvardzie. Oto nowa Miss America 2024. Poznajcie historię Madison

Za nami konkurs Miss America 2024 roku. Tegoroczną zwyciężczynią została Madison Marsh. 22-latka ma na koncie wiele sukcesów. Poznajcie ją!

Właśnie wyłoniono kolejną Miss America. Tegoroczny konkurs odbył się 14 stycznia w Orlando na Florydzie. W trakcie wyborów kandydatki miały okazję nie tylko pokazać się w różnych strojach, ale także opowiedzieć o sobie i swoich pasjach. Korona wylądowała na głowie Madison Marsh, która w konkursie reprezentowała stan Kolorado. Kim jest nowa Miss America? Marsh w swoim życiu doświadczyła wielu trudnych chwil, ale dzięki sile i determinacji osiągnęła bardzo wiele. Poznajcie jej historię. 

Zobacz wideo Anna Wrońska wskazała najlepiej ubraną Polkę. Brała od niej rady

Nowa Miss America przejdzie do historii konkursu. 22-latka ma na swoim koncie niebywałe osiągnięcia

Pochodząca z Arkansas Madison Marsh ma zaledwie 22 lata, a zdobyła już stopień podporuczniczki sił powietrznych. Jest pierwszą w historii konkursu Miss America żołnierką czynnej służby. Marsh studiuje też na prestiżowej uczelni. Najpiękniejsza Amerykanka wybrała Harvard, gdzie kształci się na wydziale polityki publicznej i administracji rządowej. W maju 2023 roku Marsh została miss stanu Kolorado. Kiedy ogłoszono jej zwycięstwo, padła na kolana i zalała się łzami wzruszenia.

 

"Uszczypnijcie mnie! Kolorado, jestem tak zaszczycona, że żadne słowa nie potrafią tego wyrazić. Ruszam na podbój konkursu Miss America!" - pisała po zwycięstwie. Madison Marsh jest także bardzo zaangażowana społecznie. Podczas konkursu mówiła o problemie narkotyków w USA. Nowa Miss America jest także stażystką w Harvard Medical School, gdzie bada wykorzystanie sztucznej inteligencji do lepszej wykrywalności raka trzustki. Jej zaangażowanie w to zagadnienie związane jest z jej osobistą historią. Kilka lat temu z powodu tej choroby straciła najbliższą osobę. Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Madison Marsh straciła mamę, kiedy była jeszcze nastolatką. Teraz walczy, aby pomóc innym

W trakcie konkursu Madison Marsh miała okazję opowiedzieć kilka słów o sobie. Jak podaje CNN nowa Miss America straciła matkę, która w 2018 roku zmarła na raka trzustki. Po jej śmierci wraz z rodziną 22-latka założyła fundację na jej cześć, gdzie pomaga innym borykającym się z tą chorobą. Ambitna 22-atka zebrała już ponad ćwierć milionów dolarów na walkę z rakiem. Z pewnością tytuł Miss America da jej rozgłos, dzięki któremu będzie mogła skuteczniej walczyć o pozyskiwanie środków do dalszych badań. 

 
 
 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.