Poznajecie? To Jakub Rzeźniczak. Znaleźliśmy wiele jego starych zdjęć. O niektórych chciałby zapomnieć

Jakub Rzeźniczak ma za sobą bogatą sportową karierę (póki co nie wybiera się na emeryturę) i niejedną burzę w życiu prywatnym. Z okazji "podwójnej osiemnastki" przypominamy kilka przełomowych momentów z jego przygód piłkarskich i spoza boiska.

Jakub Rzeźniczak świętuje 36. urodziny. Jak już wiemy z Instagrama, z tej okazji aktualna wybranka sportowca, Paulina Nowicka, mile zaskoczyła go w środowy poranek. Ponieważ każde urodziny mogą być okazją do podsumowań, prezentujemy, jak w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniał się wizerunek piłkarza i jak wyglądały jego losy, nie tylko na murawie.

Brzydkie kaczątko

Jakub RzeźniczakJakub Rzeźniczak jakubrzezniczak25/Instagram

Swego czasu sam Rzeźniczak zapragnął pokazać kibicom, jak prezentował się na początku kariery. W roześmianym nastolatku można bez trudu rozpoznać dzisiejszego obrońcę Wisły Płock. Nosił wtedy półdługie włosy i podobnie jak wielu rówieśników miał drobne problemy z cerą. Widocznie, gdy dziś ogląda stare zdjęcia, nie podoba się sobie - tę fotografię uzupełnił podpisem "brzydkie kaczątko".

Początki w Legii Warszawa

Jakub Rzeźniczak i zawodnicy klubu Legia WarszawaJakub Rzeźniczak i zawodnicy klubu Legia Warszawa Jacek Kurnikowski/KAPiF

Niespełna 18-letni piłkarz otrzymał szansę gry w Legii Warszawa. Podczas dwóch pierwszych lat w klubie rozegrał 51 spotkań, zazwyczaj występując jako podstawowy zawodnik. I choć w tym czasie drużyna wywalczyła mistrzostwo Polski, włodarze klubu nie byli do końca zadowoleni z Rzeźniczaka. W efekcie wypożyczono go na rok Widzewowi Łódź (w którym piłkarz zdobywał wcześniej pierwsze poważne szlify). Po zakończonym sezonie powrócił do stolicy.

W akcji w ekstraklasie 

Jakub RzeźniczakJakub Rzeźniczak skos/KAPiF

Po przerwie okazało się, że chłopak w barwach Legii radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Z czasem został kapitanem zespołu, z którym zdobył pięć mistrzostw Polski, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar Polski. Zestawienie wszystkich sukcesów do dziś pozwala mu utrzymać zaszczyt bycia najbardziej utytułowanym zawodnikiem stołecznych. 

Huczny ślub

Jakub Rzeźniczak i Edyta ZającJakub Rzeźniczak i Edyta Zając Fotek/REPORTER/ East News

Przed laty doskonale wiodło mu się też w życiu prywatnym. W 2016 roku ożenił się z modelką i finalistką wyborów miss Polski Edytą Zając. Związek jednak nie przetrwał, ponieważ piłkarz nie dochował żonie wierności. W 2017 roku gruchnęła wieść, że będąc mężem Edyty, doczekał się córki z pozamałżeńskiej relacji z Eweliną Taraszkiewicz. 

Celebryckie ścianki

Edyta Zając i Jakub RzeźniczakEdyta Zając i Jakub Rzeźniczak KAPiF

Za czasów związku z Zając piłkarz chętnie pokazywał się na celebryckich eventach. Gdy modelka odkryła, że partner doczekał się dziecka z inną kobietą, sielanka się skończyła. Pozew o rozwód wniosła Edyta. Dla niej rozstanie z niewiernym mężem w konsekwencji okazało się korzystne. Piękna celebrytka jest dziś w związku z aktorem Mikołajem Mikołajczakiem, który, zdaniem fanów, zdecydowanie lepiej do niej pasuje. Modelka podbiła serca widzów podczas występu w programie "Agent - Gwiazdy". Zwyciężyła w "Tańcu z Gwiazdami". W tym czasie Rzeźniczak wszedł w skomplikowaną relację z Magdaleną Stępień. Para rozstała się (podobno z uwagi na romans, w który wdał się piłkarz), a potem zeszła ponownie, doczekawszy się syna Oliwiera. Chłopiec zmarł w styczniu 2022 roku po chorobie nowotworowej. Wówczas jego rodzice nie byli już razem, a ich medialne przepychanki trwają do dziś. 

Eksperymenty z wizerunkiem

Jakub RzeźniczakJakub Rzeźniczak jakubrzezniczak25/Instagram

Piłkarz od lat jest w kontakcie z kibicami m.in. dzięki prowadzeniu konta na Instagramie. Obserwuje go 220 tys. osób. Rzeźniczak raczy fanów nie tylko kadrami z murawy, ale i tymi nieco bardziej prywatnymi. Gdy swego czasu pochwalił się rozjaśnionymi włosami, fani żartowali, że choć sportowa emerytura za pasem, Rzeźniczak nadal wygląda jak dwudziestolatek. 

Nowa miłość

Paulina Nowicka, Jakub RzeźniczakPaulina Nowicka, Jakub Rzeźniczak Fot. Instagram.com/paulinaa_nowicka

Piłkarz zaczął dwa nowe związki - w 2019 roku zawodowy, z Wisłą Płock, a w 2021 roku romantyczny, z Pauliną Nowicką, byłą specjalistką ds. komunikacji klubu piłkarskiego Stal Rzeszów. W grudniu zeszłego roku na palcu dziewczyny zalśnił pierścionek zaręczynowy, zatem relacja wygląda na poważną. Rzeźniczak staje murem za ukochaną, gdy spada na nią internetowy hejt.

Czego mu życzycie?

Więcej zdjęć Jakuba Rzeźniczaka znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.