Więcej przepisów znajdziesz na Gazeta.pl
Nadejście nowego roku można świętować na dziesiątki różnych sposobów. Nie każdy ma ochotę lub możliwości, aby witać go z butelką szampana. Co więcej, postanowienia noworoczne o tym, aby zacząć odżywiać się zdrowo, można rozpocząć równie dobrze już od zaraz. Na stronie Anny Lewandowskiej foodsbyann.com znaleźliśmy przepisy na pyszne i zdrowe koktajle, które spokojnie mogą zastąpić zarówno szampana, jak i kolorowe drinki. Takie zdrowe zamienniki dodadzą energii podczas całonocnej imprezy, a w dodatku ich przygotowanie jest banalnie proste.
Koktajl z borówkami
Anna Lewandowska uwielbia borówki, a te owoce zachwala również dlatego, że są źródłem witaminy C i przeciwutleniaczy. Ten koktajl wzbogaciła także o płatki owsiane. Do przygotowania potrzebne będą:
Banana wystarczy pokroić na mniejsze kawałki, dodać do niego pozostałe składniki i zblendować.
Pobudzający koktajl z kiwi
Odrobina energii przyda się z pewnością podczas odliczania do północy. Jak twierdzi autorka przepisu, ten koktajl z powodzeniem może zastąpić nawet kawę. Do przygotowania potrzebne będą:
Kiwi trzeba obrać ze skórki i pokroić na mniejsze części. Obrać, jabłka, wyjąć gniazda nasienne i również pokroić. Do owoców dodajemy guaranę i miętę i wszystko razem miksujemy.
Kawowe smoothie
Tradycjonaliści, którzy poszukują energetycznego kopa podczas całonocnej posiadówki, mogą skorzystać z przepisu na koktajl z dodatkiem kawy. W takim wydaniu sprawdzi się również jako zdrowa przekąska. Do przygotowania potrzebne będą:
Przed przygotowaniem płatki owsiane należy zalać espresso i odstawić na 15 minut. Następnie dodajemy do nich pozostałe składniki i blendujemy.
Koktajl z guaraną
Jak zapewnia Anna Lewandowska, "koktajl z guaraną postawi cię na nogi i dostarczy wiele przyjemności". Taki napój również może być alternatywą dla pobudzającej kawy. Do przygotowania potrzebne będą:
Borówki należy umyć i wrzucić do wysokiego naczynia. Dodać do nich jagody goji i nasiona chia. Całość zalać mlekiem roślinnym, wodą i zmiksować.