"Milionerzy". Pierwsze pytanie i już koło. Hubert nie wytrzymał: poważnie?

Tylko jedno zawiera utarty zwrot. Które? Takie pytanie jako pierwsze w "Milionerach" usłyszał Dawid od Huberta Urbańskiego. Dopiero co zaczął grę, a już musiał skorzystać z koła ratunkowego. Czy pomogło mu to zaznaczyć prawidłową odpowiedź?

Trudno wygrać główną nagrodę w "Milionerach", jeśli odpadnie się na pierwszym pytaniu. Przed taką perspektywą stanął w 396. odcinku Dawid. Pytanie za 500 zł zmusiło go do wykorzystania koła ratunkowego już na początku programu.

"Milionerzy". Tylko jedno zawiera utarty zwrot. Które?

  • A: zebra pasi się na pasach
  • B: droga jeży się trudnościami
  • C: licha lisi się sprytem
  • D: jęki zajęczą się żałośnie

Dawid na początku rozważał zaznaczenie odpowiedzi "D". Ostatecznie jednak nie chciał zaufać swojej intuicji i poprosił o skorzystanie z koła "pół na pół". Hubert Urbański był wyraźnie zdziwiony.

Poważnie? Pół na pół definitywnie? — dopytywał z niedowierzaniem.

ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Który rodzaj śmieci rozkłada się najdłużej? Przyszły szwagier przyszedł z odsieczą, gdy na szali było 75 tys. zł

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o utarty zwrot

Odrzucone zostały dwie odpowiedzi "A" oraz właśnie "D". "Doskonały wybór" skwitował z uśmieszkiem Hubert. Wobec takiego obrotu spraw Dawid postanowił wybrać wariant odpowiedzi "B". I była to dobra decyzja. Wygrał 500 zł i rozpoczął marsz po okrągły milion.

ZOBACZ TEŻ:  "Milionerzy". Kogo dotyka gamofobia? Filip grał o ćwierć miliona i kusiła go odpowiedź "B"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.