Oscary 2021. "Ojciec" z sześcioma nominacjami. Krytycy zachwyceni, bukmacherzy nie dają mu szans

W walce o Oscary 2021 zapowiada się zacięta walka. "Ojciec" z Anthonym Hopkinsem ma szansę na sześć statuetek. Kreacja staruszka z demencją zachwyca i przeraża.

„Ojciec” to dramat w gwiazdorskiej obsadzie. Wyreżyserował go debiutujący w tej roli Florian Zeller. Jest także współtwórcą scenariusza. Główną i tytułową rolę ojca gra Anthony Hopkins. Wciela się w starszego pana z objawami demencji i typowymi dla tego schorzenia zachowaniami, które zaskakują i martwią jego córkę. Tę zaś zagrała Olivia Colman. Wciela się w Anne, która próbuje zająć się podupadającym na zdrowiu ojcem, który buntuje się i chce być dalej samodzielny. 80-latek nie zamierza przyjmować pod swój dach opiekuna, twierdząc, że świetnie sobie radzi. Odrzuca propozycje pomocy. Kalejdoskop emocji serwowanych przez Anthony'ego Hopkinsa zaprowadził nie tylko obraz, ale i jego samego do nominacji do Oscara. „Ojciec” stara się o statuetki w kategoriach: najlepszy film, aktor pierwszoplanowy, aktorka drugoplanowa, scenariusz adaptowany, scenografia oraz montaż.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Oscary 2021. Krytycy zachwyceni Anthonym Hopkinsem w filmie "Ojciec"

Film „Ojciec” w drodze po Oscary 2021 zdobył przychylne recenzje. Kreacja może przynieść 83-letniemu dziś Anrhony'emu Hopkinsowi drugą statuetkę w karierze. Zachodnie media nie mają wątpliwości, że rolę ojca zagrał brawurowo.

Rola, w której Anthony'ego Hopkinsa nie da się zapomnieć. Mistrzowska gra aktora, który stawia sobie wysoko poprzeczkę – napisał magazyn Vanity Fair.
Bystry i przekornie diaboliczny. Zachwycająca gra Anthony'ego Hopkinsa – zrecenzował dziennik „The Hollywood Reporter”.

Również Olivia Colman za rolę córki walczy o drugiego Oscara w karierze. Bukmacherzy natomiast dają marne szanse „Ojcu” na zwycięstwo jako najlepszy film. Typowanym faworytem pozostaje „Nomadland”.

Film „Ojciec” polscy widzowie mogą obejrzeć na platformie Amazon Prime Wideo.