Viki Gabor, Maryla Rodowicz i nie tylko wystąpiły razem na charytatywnym koncercie. Zgromadzono pokaźną kwotę

W sobotę odbyło się wydarzenie zorganizowane przez Player.pl. W akcję #koncerdlabohaterów włączyły się największe polskie gwiazdy. Środki, które zebrano, zostaną przekazane Fundacji TVN.

Gwiazdy angażują się w walkę z koronawirusem, jak tylko mogą. Niektórzy - tak jak Anna i Robert Lewandowscy - wpłacają pieniądze, inni - tak jak np. Kylie Jenner - wykorzystują swoje firmy do produkcji środków ochronnych. Spora grupa organizuje także akcje, które umilają czas innym. Krzysztof Zalewski dał koncert na żywo na Facebooku, a Katarzyna Zielińska wraz z innymi znanymi osobami czyta bajki dzieciom na Instagramie. Swoje wsparcie okazały także władze platformy Player.pl.

Zobacz wideo Znani wspierają innych podczas domowej izolacji

#koncertdlabohaterów. Zebrano kilka milionów złotych

Koncert, który został wyemitowany przez serwis, rozpoczął się o 20:00. Jako pierwsza zaśpiewała Viki Gabor, która zwyciężyła ostatni konkurs Eurowizji Junior. Wykonała utwór "Superhero".

To jest utwór o tym, że powinniśmy się wszyscy wspierać - powiedziała przed występem.

Viki Gabor #koncerdlabohaterówViki Gabor #koncerdlabohaterów Screen z Player.pl

Później widzowie mogli zobaczyć całą plejadę gwiazd. W akcję włączyli się także m.in. Roksana Węgiel, Maryla Rodowicz, Patrycja Markowska, Margaret oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Wszyscy oni zrobili to po to, żeby zebrać jak najwięcej funduszy, które wesprą polską służbę zdrowia. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej, w tym: kombinezonów, maseczek, gogli, przyłbic, rękawic i czepków. Akcja odniosła spory sukces, a o północy na koncie Fundacji TVN było ponad 3,8 miliona złotych, z czego ponad milion pochodził z SMS-ów, które wysłali widzowie.

To ważne, bo jedna wiadomość to złotówka, co oznacza, że razem z nami pomagało wiele ponad milion osób - powiedziała Katarzyna Kolenda-Zalewska.

Kwota ta w momencie zakończenia koncertu (po północy) wyniosła cztery miliony złotych. Zbiórka jednak trwa nadal. Wpłat można dokonywać na stronie Fundacji TVN.

AW