Robert i Anna Lewandowscy przekazali zawrotną sumę na walkę w koronawirusem. "Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie"

Kolejne gwiazdy zdecydowały się wesprzeć finansowo walkę z pandemią koronawirusa. Lewandowscy przekazali aż kilka milionów złotych.

Koronawirusem zaraziło się do tej pory ok. 300 tys. osób, z czego niestety aż 11 tys. zmarło. Niespodziewana pandemia sparaliżowała cały świat. Nie można swobodnie podróżować, publicznie się gromadzić, a wszelkie imprezy masowe zostały odwołane. Ludzie zachęcani są do pozostania w domach i niewychodzenia bez niezbędnej konieczności. Gwiazdy apelują do swoich fanów o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności. Spora grupa z nich wspiera akcję zwalczania wirusa również finansowo. 

Anna i Robert Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronawirusem

Niedawno pisaliśmy, że fundacja Kuby Błaszczykowskiego przekazała na rzecz walki z koronawirusem 400 tys. zł.Dominika Kulczyk przebiła wszystkich, bo na ten sam cel przekazała aż 20 mln zł. Okazuje się, że Anna i Robert Lewandowscy również nie pozostali bierni i zdecydowali się podzielić swoim majątkiem. Małżeństwo przekazało milion euro na walkę z koronawirusem, co w przeliczeniu na złotówki daje nam ponad 4 miliony złotych.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Dobro wraca - tłumaczą swoją decyzję Lewandowscy.

Przy okazji apelują do wszystkich o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. 

Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - dodają. 

Ponad 4 miliony złotych to zawrotna suma, jednak nawet i ona nie pomoże, jeżeli społeczeństwo będzie lekkomyślne i nie będzie stosowało się do zaleceń. Pamiętajmy, że w nas jest największa siła w walce z koronawirusem.

RG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.