Emma Watson martwi się o rodzinę. "Babcia ma ponad 70 lat, mama ma cukrzycę". Fani: Teraz wszyscy jesteśmy równi

Emma Watson wystosowała apel do swoich fanów. Gwiazda poprosiła ich, by w obliczu zagrożenia zachowali zdrowy rozsądek i pozostali w domach.

Emma Watson swoją sławę zawdzięcza roli rezolutnej Hermiony w ekranizacjach Harry’ego Pottera, jednak w ostatnich latach skupiła się przede wszystkim na działaniach społecznych. Jest zadeklarowaną feministką, a także zaangażowaną w równouprawnienie kobiet aktywistką. Jej wystąpienie przed Zgromadzeniem Generalnym ONZ w 2014 odbiło się szerokim echem. To właśnie wtedy Watson udowodniła, że doskonale wie, jak wykorzystać sławę w dobrym celu. Tym razem gwiazda zabrała głos w sprawie koronawirusa, który sieje spustoszenie na całym świecie. 

Zobacz wideo Gwiazdy o koronawirusie

Emma Watson apeluje do swoich fanów

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Coraz więcej krajów wprowadza surowe ograniczenia, a niektóre nawet obowiązkową kwarantannę. Gwiazdy wykorzystują swoją popularność i za pośrednictwem mediów społecznościowych apelują do swoich fanów o rozsądek i przestrzeganie odgórnych zaleceń, które mają zminimalizować ryzyko kolejnych zakażeń. Wśród nich znalazła się także Emma Watson, która dołączyła do instagramowej akcji #stayhome. 

Gwiazda na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie, w którym przestrzega swoich wielbicieli przed wychodzeniem z domu. Emma zaapelowała o dostosowanie się do rządowych zaleceń i zachowanie szczególnej ostrożności, by nie narażać zdrowia bliskich. 

Moja babcia ma ponad 70 lat, więc jest szczególnie podatna na zagrożenia... Moja mama ma cukrzycę typu 1, z kolei mój najlepszy przyjaciel jest pracownikiem służby zdrowia. Zostaję dla nich w domu. A Ty dla kogo to zrobisz? Przesyłam wyrazy miłości - napisała Emma na swoim Instagramie.

Fani nie kryją zachwytu postawą Emmy.

Piękne słowa.
Dziękuję ci za te słowa.
Teraz wszyscy jesteśmy równi.
Zachwycasz swoją postawą - komentują. 

Jednak to nie wszystko. Emma za namową Michelle Obamy przedstawiła również kilka cennych rad, którymi warto się kierować, by zabezpieczyć się przed koronawirusem. Bez wychodzenia z domu możemy wspomóc lokalne biznesy i małe firmy, które w tych trudnych czasach wystawione są na najcięższą próbę. Zachęcamy do przyłączenia się do Emmy i pozostanie w domach! Tylko w ten sposób będziemy bezpieczni.

Więcej o: