Piłkarz reprezentacji Polski ma koronawirusa. "Pomimo zachowania środków ostrożności, nie udało mi się uniknąć zakażenia"

Kolejny znany sportowiec ma koronawirusa. Bartosz Bereszyński poinformował na Instagramie, że również został zarażony.

Coraz więcej popularnych osób informuje, że mają koronawirusa. Gracz włoskiego klubu UC Sampdoria i reprezentant Polski w piłce nożnej Bartosz Bereszyński ogłosił, że test na obecność COVID-19, jhaki sobie zrobił okazał się pozytywny.

Bartosz Bereszyński ma koronawirusa

Prawy obrońca poinformował, że wynik jego testu na obecność COVID-19 był pozytywny. Piłkarz na Instagramie zapewnił, że czuje się dobrze.

Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem. Dlatego proszę, abyście byli odpowiedzialni i w miarę możliwości pozostali w domu - Bartosz Bereszyński  zaapelował na Instagramie. 
 

Wcześniej poinformowano, że w klubie, w którym gra 27-latek jest już sześciu zakażonych graczy. Bereszyński jest siódmym zarażonym. W sobotę pozytywny wynik dała też próbka Fabio Depaoliego, a wcześniej COVID-19 zdiagnozowano u Manolo Gabbiadiniego, Omara Colleya, Albina Ekdala, Antonino La Guminy i Mortena Thorsby'ego.

Ostatnio informowaliśmy, że cały klub Real Madryd został poddany kwarantannie. Koronawirus został wykryty w drużynie koszykarskiej Real Madryt, ale kwarantanna dotknęła również sekcję piłkarską. Włoskie media poinformowały, że zawodnik Juventusu Turyn, Daniele Rugani ma koronawirusa. Piłkarz miał ostatnio kontakt z zespołem, w którym gra Wojciech Szczęsny. Mąż Mariny przebywa na kwarantannie. 

Artur Boruc również został poddany izolacji. W organizmie bramkarza na ten moment nie stwierdzono obecności koronawirusa, jednak na wszelki wypadek już teraz objęto go kwarantanną.

DK