Wojciech Szczęsny i Marina zostaną poddani kwarantannie? Piłkarz miał styczność z chorym na koronawirusa

Włoskie media informują, że zawodnik Juventusu Turyn ma koronawirusa. Włoski piłkarz, Daniele Rugani, miał ostatnio kontakt z zespołem, w którym gra mąż Mariny, Wojciech Szczęsny.

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie. Mówi się o pierwszych przypadkach zachorowań osób popularnych. Tom Hanks i jego żona, przebywając w Australii, źle się poczuli i wykonali testy na obecność COVID-19, a wynik był pozytywny. Włoskie media informują, że piłkarz Juventusu Turyn - Daniele Rugani ma koronawirusa. Zawodnik w ostatnim czasie miał kontakt z drużyną, do której należą m.in.: Wojciech Szczęsny czy Cristiano Ronaldo.

Daniele Rugani ma koronawirusa

Piłkarz, gdy tylko dowiedział się, że przebywał w otoczeniu osoby, która choruje z powodu koronawirusa, zgłosił się do lekarza. Rugani był chory, a testy wykonane na obecność wirusa wyszły dodatnie.

Rzecznik prasowy Juventusu Turyn potwierdził doniesienia włoskich mediów. Zapowiedział, że sprawdzi osoby, które ostatnio miały styczność z piłkarzem.

Juventus spełni wszystkie procedury izolacyjne wymagane przez prawo, w tym sporządzi listę osób, które miały z nim kontakt - informuje rzecznik Juventusu Turyn

W tej sprawie głos zabrał sam zainteresowany, publikując na Instagramie wiadomość do fanów. Poinformował, że czuje się dobrze i apelował o ostrożność.

Chcę uspokoić wszystkich, którzy się o mnie martwią, nic mi nie jest. […] Wzywam wszystkich do przestrzegania zasad, ponieważ ten wirus jest bezlitosny! Zróbmy to dla siebie, naszych bliskich i osób wokół nas - napisał Daniele Rugani na Instagramie.
 

Niewątpliwie Wojciech Szczęsny miał kontakt z zarażonym, ponieważ 9 marca został rozegrany mecz przeciwko drużynie Inter Mediolan. Piłkarz pochwalił się na Instagramie zdjęciem z całą drużyną.

 

Czy Wojciech Szczęsny i Marina zostaną poddani kwarantannie? Tego dowiemy się wkrótce. 

DK

Więcej o: