"Pierwsza miłość", "Ojciec Mateusz" i nie tylko znikną z ekranu? Zawieszono nagrania najpopularniejszych seriali i programów

Grupa ATM postanowiła zawiesić nagrania kolejnych odcinków popularnych seriali i programów rozrywkowych. Wszystko przez koronawirusa.

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie. Wiele państw zamknęło granice, szkoły, punkty rozrywkowe, a stacje telewizyjne rezygnują z emisji programów na żywo. W piątek wieczorem o takiej decyzji poinformował Polsat, zawieszając aż do września 24. edycję "Tańca z gwiazdami". Dziś okazuje się, że wstrzymane zostają również zdjęcia do wielu polskich seriali i programów telewizyjnych. Grupa ATM wydała oświadczenie. 

Zobacz wideo Barbara Kurdej-Szatan

Grupa ATM zawiesza zdjęcia seriali i programów

Spółki wchodzące w skład grupy ATM realizują nagrania programów i seriali największych stacji telewizyjnych w Polsce. Dla TVP firma ta produkuje między innymi: "Ojca Mateusza", "Dziewczyny ze Lwowa", "Echo serca" i "Koło fortuny", a dla Polsatu: "Pierwszą miłość" czy "Świat według Kiepskich". Nie dziwi więc, że ze względu na bezpieczeństwo aktorów, prezenterów i osób trzecich, podjęto decyzję o zawieszeniu nagrań do 22 marca. 

W związku z pandemią koronawirusa obserwuje się narastające zakłócenia utrudniające lub uniemożliwiające bieżącą realizację zdjęć w niemal wszystkich produkcjach. Dlatego też decyzją nadawców lub własną postanowiliśmy zawiesić realizację wszystkich zdjęć do 22 marca - czytamy na stronie Wirtualnych Mediów.

To bardzo odpowiedzialne zachowanie. Przypomnijmy, w piątek 13 marca premier polskiego rządu, Mateusz Morawiecki, ogłosił, że zgromadzenia powyżej 50 osób w naszym kraju są przez najbliższe dwa tygodnie zakazane. Podjęto też decyzję o zamknięciu galerii handlowych i restauracji (można zamawiać jedzenie jedynie z opcją dostawy do domu). 

CW