Doda udostępniła relację Polki mieszkającej we Włoszech. Kobieta płacze: Do szpitala biorą tylko zdrowych, chorzy umierają

Doda zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Apeluje do Polaków - w tym również do innych artystów i celebrytów - o rozsądek i stosowanie się do wymogów kwarantanny. Na Instagramie zamieściła dramatyczną relację Polki mieszkającej we Włoszech.

Doda, jak wielu innych artystów, korzysta z mediów społecznościowych, żeby wyrazić swoje zdanie na temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Kiedy niektórzy podchodzą do tej kwestii trochę żartobliwie, a inni w ogóle nie traktują choroby COVID-19 poważnie, Doda jest w tej kwestii bardzo zasadnicza. Skoro jest kwarantanna, to każdy ma się dostosować - o czym zresztą mówiła już dzień wcześniej, apelując też do rządzących. Artystka poza mocnym apelem zamieściła też na Instagramie nagranie. Możemy usłyszeć w nim opis sytuacji we Włoszech. Polka, która mieszka w tym kraju, płacze opowiadając o tym, jak wygląda sytuacja.

Doda udostępniła wstrząsającą relację

Doda wprost zaapelowała do rodaków, żeby dostosowali się do wymogów kwarantanny. W słowach nie przebierała - i dobrze, bo to nie jest kwestia, w której należy zachowywać delikatność. Doda bez ogródek powiedziała, że to jest czas pełnej mobilizacji, a kwarantanna jest zwyczajnie kwestią ważną.

Pokażmy w ciągu tych dwóch tygodni - bez względu na wiek, głównie apeluję tu do młodzieży i do dzieciaków, którzy ze względu na swój wiek i prawa nim rządzące bagatelizują sprawę - żebyśmy razem jako naród pokazali, że potrafimy dać przykład całej Europie i zminimalizować i powstrzymać w jakiś sposób to, co się dzieje u nas w kraju.
To wszystko zależy od nas. Naprawdę wierzę w to, że nie powtórzymy błędów innych narodów. Pal licho tak naprawdę wszystko. Wolę, jak ludzie panikują, niż jak bagatelizują.
Zobacz wideo Doda apeluje do Polaków: Weźmy się w garść!

Na tym nie koniec. Doda udostępniła fragment rozmowy z koleżanką, która mieszka we Włoszech. Kobieta płacze i opowiada o tym, jak wygląda sytuacja w jej kraju. Uprzedzamy, opis życia w miejscu dotkniętym tak silną epidemią, jest mocny. 

Mamy mały stan wojenny - zaczyna opowieść kobieta. - Mamy zakaz podróżowania, mamy zakaz przemieszczania się. Do szpitala biorą tylko osoby zdrowe, osoby chore umierają. Nie ma miejsc w szpitalach.
Mówili, że dzieci nie dotyka ten wirus, że młodzieży nie dotyka - płacze mieszkanka Włoch. - Mamy 20-letnie osoby, które są już podłączone pod aparaty oddechowe. Nie robią żadnych operacji na ludziach. Masz zawał serca? Umierasz w domu. 

Doda podkreśliła, że wszyscy powinni dostosować się do obecnej sytuacji i brać pod uwagę dobro ogółu.

Przemęczmy się te 2 tygodnie. Potraktujmy tę kwarantannę bardzo poważnie i nie doprowadźmy do jeszcze gorszej sytuacji, która jest nieunikniona, jeśli nie weźmiemy tego na poważnie. I bardzo proszę o rozwagę, głównie też celebrytów i gwiazdy, które to chełpią się tym, jakie koncerty odbędą się mimo to i zapraszają wszystkich, żeby nie dali się zwariować, żeby żyli swoim życiem. Otóż nie. Bo to nie jest tylko odpowiedzialność za samych siebie, tylko bierzemy odpowiedzialność grupową. Nikomu korona z głowy nie spadnie, jeżeli przez 2 czy 3 tygodnie zawiesi swoje czynności dla dobra ogółu między innymi - i swojego oczywiście. Bardzo proszę, jeśli mają gadać takie głupoty, to niech w ogóle nic nie gadają. Nie mówię tylko o koncertach, ale też o trenerach, którzy zapraszają na siłownie, baseny, bo przecież sport to zdrowie.

Też mamy nadzieję, że weźmiecie sobie apel Dody do serca. Nie ryzykujcie zdrowiem swoim i swoich najbliższych.

Więcej o:
Komentarze (28)
Doda apeluje do Polaków: "Dwa tygodnie. Skupmy się i weźmy się w garść, bo będziemy w d**ie"
Zaloguj się
 • lucek10

  Oceniono 15 razy 13

  Niech ta Polka z Włoch nie opowiada głupot! "Wirus młodzieży nie dotyka". I uwierzyła, że dwudziestolatki są całkowicie bezpieczne. Nie proszę pani, zakażalność czy śmiertelność w tej grupie jest niska, ale jest!

 • krzysieq80

  Oceniono 10 razy 10

  Tak jak dotychczas miałem Dodę za trochę pustawą laskę tak widzę dużą zmianę.. może udawała wcześniej..;-).. Jest spoko dziewczyna.. mądrze mówi.. Trzymajmy się wszyscy.. róbmy wielką kwarantannę a nam się uda i może bądźmy taką zieloną wyspą wolną od wszelkich zaraz i innych spraw.. i dzięujmy za to wszystko sobie, sąsiadom, przyjaciołom.. że nam się udało i nasi bliscy są zdrowi... To nie jest duże poświęcenie. moze nie 2 tygodnei a miesiąc bęzi epotrzbeny.. ale lepiej miesiac przesiedziec na dupsku.. i niż reszte życia odwiedzając najbliższych na cmentarzach..

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 20 razy 10

  Najbardziej jadowity i podły wirus jest z Żoliborza, pół narodu opanował i zaraził odmóżdżeniem.

 • mariami

  Oceniono 9 razy 9

  Ma racje, okazała się rozsądną osobą.

 • tetradrachma

  Oceniono 6 razy 4

  Szanowna Pani, proszę, robic swoje i działac nawet.....gdy będą na Pania, motłoch, szczuli !

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 11 razy 3

  Doda zaangażowała się...
  Kur... mać :D

 • cool_observer

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie jest "Fuhrer" narodu PiSlamskiego, dlaczego nie przemówi, nie pocieszy, nie objaśni... . Właśnie teraz powinien wykazać się przywództwem (dotychczas uzurpatorskim) !. Czy jak dotychczas, wylezie z nory i gdy inni już posprzątają i pozamiatają, ...zarządzi co dalej !. Patologia !

 • renkaforever

  Oceniono 1 raz 1

  Czytam te teksty i nie moge sie powstrzymac od komentarza. Na wirusa nie ma lekarstwa. Pewnie, ze mozna czlowieka podlaczyc do aparatu tlenowego, ale ile tych aparatow jest wobec epidemii ? To kropla w morzu, w kazdym kraju. Z wirusem nie ma zartow. W Kanadzie pokazali w TV reportaz z Wloch, min zrozpaczonego faceta , ktory siedzi zamkniety w domu z umarla siostra. Przez 36 godzin nikt nie odebral zwlok. Sluzba zdrowia wykancza sie. Kwarantanna i izolacja jest najlepszym lekarstwem, przynajmniej na poczatek.

 • freedoro

  Oceniono 5 razy 1

  To nie jest żadna rozmowa, to monolog. A poza tym nagrany na aplikacji tiktok w celu nabicia fanów... Żenada, nawet nie potraficie sprawdzić prostej ploty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX