Emocjonalna reakcja żony Kamila Stocha. Pożegnała skoczka, który odchodzi na emeryturę

Szymon Zapotoczny za pośrednictwem Instagrama poinformował o zakończeniu kariery. Tak zareagowała Ewa Bilan-Stoch, prywatnie żona skoczka Kamila Stocha.

18 kwietnia 19-letni skoczek Szymon Zapotoczny za pośrednictwem Instagrama poinformował o zakończeniu kariery. Było to wielkim zaskoczeniem, ponieważ sportowiec ma za sobą życiowy sezon w skokach narciarskich. Występował w zawodach FIS Cup i uzbierał 54 pkt w dwunastu konkursach, co dało mu 61. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego najlepszym indywidualnym wynikiem w tych zawodach było 14. miejsce w Villach. W całej karierze jego najlepszą pozycją była 11. w Otepaa. Pod oświadczeniem znalazło się wiele komentarzy, także od żony innego skoczka, Ewy Bilan-Stoch.

Zobacz wideo Stoch dostał liścik od kibiców, gdy był w największym dołku

Żona Kamila Stocha przeżywa odejście Szymona Zapotocznego

Szymon Zapotoczny w oświadczeniu napisał, że pora zakończyć karierę skoczka narciarskiego. Objął inną drogę w życiu. Podziękował fanom za wsparcie. "Coś się kończy, a coś zaczyna. Koniec kariery, przygody w skokach. Dziękuje każdemu z osobna za kibicowanie i wspieranie mnie na tej drodze. Piękne wspomnienia zostaną ze mną na zawsze, ale czas wejść na inną drogę życia" - napisał. Szymon Zapotoczny był skoczkiem klubu KS Eve-nement Zakopane, którego założycielem jest Kamil Stoch. Powstał on w 2014 roku. Funkcję prezesa pełni jego żona Ewa Bilan-Stoch. Sądząc po komentarzu, który zostawiła pod postem, jest jej przykro z powodu zakończenia kariery przez skoczka. Dodała m.in. emotki złamanego serca i takiego, które okala plaster.

 

Kariera Szymona Zapotocznego

Skoczek w 2019 zadebiutował w zawodach FIS Cup w Szczyrku, gdzie wówczas zajął 70. oraz 64. miejsce. W 2020 roku zadebiutował na arenie międzynarodowej, podczas zawodów FIS Cup w szwajcarskim Kanderstegu. W sezonie 2021/2022 Zapotoczny regularnie startował w zawodach FIS Cup. Szymon Zapotoczny uczestniczył m.in. w Mistrzostwach Świata Juniorów 2022 w Zakopanem. Wziął także udział w Zimowej Uniwersjadzie 2023 w Lake Placid, gdzie indywidualnie uplasował się na 10. pozycji. Szymon Zapotoczny to wychowanek programu "Szukamy Następców Mistrza", gdzie wielokrotnie stawał na podiach krajowych zawodów LOTOS i ORLEN Cup. Wziął także udział w pierwszych w historii zawodach Real Logistics Cup, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA