Iga Świątek wygrała we French Open. Posypały się gratulacje od gwiazd. Słowa uznania przekazał także prezydent Andrzej Duda

Wśród gwiazd, które pogratulowały Polce sukcesu, znaleźli się między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także Anna i Robert Lewandowscy, Andrzej Wrona, Maciej Musiał i Paulina Krupińska.

W sobotę 10 października Iga Świątek wygrała w finale French Open bez straty seta. Polka pokonała Amerykankę Sofię Kenin w dwóch setach - 6:4 i 6:1. To czyni ją najmłodszą mistrzynią francuskiego turnieju od 1992 roku.

CZYTAJ: Iga Świątek wygrała z Sofią Kenin! Polka triumfuje we French Open. Historyczne zwycięstwo! 

Iga Świątek zwyciężyła we French Open. Gwiazdy składają gratulacje

Niesamowite zwycięstwo polskiej tenisistki odbiło się szerokim echem nie tylko wśród sportowców, ale także wśród celebrytów, którzy kibicowali jej przed telewizorami. Gratulacje Idze Świątek złożyli między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także Ania i Robert Lewandowscy, Olaf Lubaszenko, Andrzej Wrona, Maciej Musiał i Paulina Krupińska:

Niesamowity, historyczny sukces Igi Świątek w #rolandgarros2020. Ten dzień przechodzi do historii Polski, polskiego sportu i polskiego tenisa. Dziękujemy! Gratulujemy z całego serca i bijemy brawo na stojąco Pani Igo! #100lat! - napisał Andrzej Duda.
Ogromne gratulacje dla Igi Świątek, która osiągnęła dziś życiowy i - jestem przekonany - dopiero pierwszy sukces w Wielkim Szlemie. Znak zwycięstwa Niesamowita historia, którą napisała ta młoda dziewczyna na kortach #RolandGarros ! Paryż jest dzisiaj polski - czytamy na profilu na Twitterze Mateusza Morawieckiego.
Bravissimo Iga!!!!! Gratulujemy razem z Beniem - napisał Olaf Lubaszenko.
 
Ta dziewczyna ma moc! Iga Świątek przeogromne gratulacje! Zasłużyłaś na to zwycięstwo! Jesteś kolejnym, najprawdziwszym dowodem na to, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć WSZYSTKO! Polka w historii!! Wielka rzecz !! Gratulacje!! #nevergiveup - napisała Ania Lewandowska, która poświęciła tenisistce osobny wpis w mediach społecznościowych.
 

Gratulacje złożył także mąż Ani, Robert Lewandowski. Piłkarz udostępnił zdjęcie Igi Świątek na InstaStories i dołączył trzy emotikonki klaszczących dłoni.

Do wyrazów uznania swoje trzy grosze dorzucili także Andrzej Wrona i Zofia Zborowska:

Świątek-Sobota! Iga Świątek, coś Ty najlepszego narobiła dziewczyno?! Popłakałem się jak bóbr?? Poland Garros! - napisał Andrzej Wrona, a pod jego wpisem komentarz zostawiła Zosia: Płakał! To prawda! A ja z nim.
 

Maciej Musiał także pogratulował Idze zwycięstwa i przy okazji pochwalił się wspólną fotografią z tenisistką: 

Zrobiłaś to! - napisał pod zdjęciem.
 

Do gratulacji dołączyła się także Paulina Krupińska: 

Brawo Iga Świątek! Jesteśmy z Ciebie dumni - czytamy. 
 

Redakcja Plotka także przyłącza się do gratulacji. Życzymy Idze Świątek samych sukcesów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.