Iga Świątek wygrała z Sofią Kenin! Polka triumfuje we French Open. Historyczne zwycięstwo!

Polka nie dała szans amerykańskiej zawodniczce, pokonując ją w dwóch setach 6:4 i 6:1.

Wielki dzień polskiego sportu! Iga Świątek zaliczyła historyczny triumf! 19-latka wygrała z Amerykanką Sofią Kenin w finale French Open. Młodziutka zawodniczka nie dała szans swojej rywalce. Pokonała ją w dwóch setach 6:4 i 6:1.

Iga Świątek wygrała w finale French Open. Polka jest najmłodszą mistrzynią turnieju od lat

Podczas całego turnieju Iga Świątek była bezkonkurencyjna. W całym turnieju nie przegrała nawet jednego seta. Po triumfie w Paryżu zostanie 17. tenisistką w światowym rankingu. Jest najmłodszą mistrzynią francuskiego turnieju od 1992 roku. 

Po zwycięstwie Polka wbiegła na trybuny i czule ściskała ze swoją rodziną i całym sztabem szkoleniowym. 

Krótko po meczu porozmawiała z francuską dziennikarką:

Nie wiem, co się dzieje. Jestem tak szczęśliwa, tak wdzięczna, że moja rodzina dołączyła do mnie dzisiaj. To jest za dużo emocji w tej chwili dla mnie. Zawsze chciałam wygrać turniej wielkoszlemowy i to się udało. Dziękuję - mówiła w emocjach.

Iga Świątek zwróciła się także do swojej rywalki, mając nadzieję, że kontuzja, z którą grała, nie jest poważna. Polka przyznała również, że nie wie, co sprawiło, że udało jej się wygrać:

Chciałam grać agresywnie. Bardzo się stresowałam. Było ciężko, ale nie wiem, co sprawiło, że udało mi się wrócić od stanu 0:3. 

Iga Świątek: droga do kariery

Iga Świątek zaczęła grać w tenisa już w wieku pięciu lat. Jako dziecko ogromne wsparcie miała w rodzicach, zwłaszcza w ojcu Tomaszu Świątku - byłym wioślarzu i  olimpijczyku z Seulu. To on zaszczepił w Idzie sportowego ducha walki. 

Jednak jej kariera nie rozpoczęłaby się gdyby nie przypadek. Jak podaje Onet Sport, rodzice Igi wozili na treningi tenisa jej starszą siostrę Agatę. Szybko jednak okazało się, że to 5-letnia Iga złapała sportowego bakcyla i tenis stał się jej miłością. 

CZYTAJ TEŻ: Iga Świątek wygrała juniorski Wimbledon! Kim jest 17-letnia nadzieja polskiego tenisa?