Zbliża się Dzień Babci. Podaruj Babci coś wyjątkowego - rękodzieło na Dzień Babci

Wyjątkowa data 21 stycznia gości w naszych kalendarzach już od ponad pół wieku. W tym dniu wszystkie wnuki, zarówno te małe jak i całkiem dorosłe, dziękują swoim babciom za troskę, okazywaną miłość, poświęcony czas i uwagę. Oto garść pomysłów na wyjątkowe, ręcznie robione prezenty.

Laurki na tysiąc sposobów

Tradycyjne laurki są świetnym pomysłem dla dzieci. Można je wykonać jako rysunki na kartce, można też powycinać elementy lub z pomocą rodziców wykonać proste róże origami. Laurka pozwala wygodnie umieścić piękne życzenia, daje duże pole do kreatywności i wiele radości już przy jej wykonywaniu. Kilka faktur papieru, ciekawe kolory, guziki, filc... to wszystko może zmienić się w oryginalny, piękny prezent. Wystarczy zaufać kreatywności dziecka i doglądać procesu twórczego, by pomóc mu w razie potrzeby.

Rada dla rodziców: Warto przed wręczeniem babci laurki sfotografować ją. Być może dziecko, kiedy już dorośnie, zechce narysować ją ponownie, żeby wzruszyć i rozbawić babcię po latach?

Zakładka do książki

Czytające babcie ucieszą się nie tylko z najnowszego bestselleru. Prezent będzie jeszcze pełniejszy, gdy wnuczek uzupełni go osobiście wykonaną zakładką. Jakich materiałów użyć? Sprawdzą się sztywne, ozdobne kartoniki dostępne w sklepach plastycznych. Można na nich wypisać krótkie życzenia, na przykład:

"W ogrodzie mojej babuni śmieją się astry i róże, 

a ja wiem dobrze, że babcia to jedna z najmilszych wróżek".

Prezenty dla zaawansowanych

Wnuki dorosłe, wprawione już nieco w wykonywaniu różnych przedmiotów, mogą pokusić się o bardziej skomplikowane prezenty – takie, które trudno byłoby wykonać dzieciom. Mogą to być na przykład uszyte z tkaniny, wypchane watą tulipany. Te oryginalne kwiatki będą wspaniałym elementem wystroju. Można także wykonać samodzielnie ramkę z drewna i ozdobić ją rzeźbionym lub naklejonym i polakierowanym w stylu decoupage wzorkiem. Ta ostatnia technika sprawdza się również do ozdabiania gotowych, drewnianych szkatułek lub doniczek.