Maluchy na Dzień Babci

Dzień Babci to święto celebrowane głównie przez dzieci. Malowanie laurek, uczenie się wierszyków, pełne przejęcia występy i recytacje... tak dzieci dziękują swoim babciom za czas, troskę i miłość. Oto kilka ciekawych pomysłów na ten wyjątkowy dzień.

 Tradycyjne i mniej tradycyjne laurki na Dzień Babci

Zwykle już na kilka dni przed 21 stycznia dzieci przygotowują laurki w szkole, przedszkolu, a także w domu. Najpopularniejsze są składane karki z rysunkami, gdzie prym wiodą serduszka, bukiety kwiatków, portrety babć z wnukami. Można jednak pomóc dziecku w wykonaniu prostej laurki 3D. Najczęstszą formą jest kwiatek origami, na przykład róża. Tutorial można bez trudu znaleźć w internecie.

Wierszyki i życzenia

Tutaj wybór jest właściwie prosty – można podsunąć dziecku wierszyk dość poważny, wzruszający i pełen konkretnych życzeń, można też postawić na zabawny, zapadający w pamięć, niebanalny. Wszystko zależy od babci i od tego, jakie życzenia pragnie złożyć jej wnuk. Czego życzyć, by życzyć z powagą? Oto jeden z takich wierszyków, które nie nastręczą trudności w nauce nawet kilkuletnim dzieciom, a jednocześnie przekażą kwintesencję życzeń:

„Kto mnie może kochać więcej?

Zmarznę - grzejesz moje ręce

Zszywasz spodnie, budzisz rano

Miód smarujesz mi na chlebie

Ty mnie kochasz – a ja babciu

Bardzo, bardzo kocham ciebie.”

A to z kolei przykład życzeń, które są nietypowe, niecodzienne i pozwalają się na długo zapamiętać:

„Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi,

Bo gdy kładzie nas do łóżka potem mamy piękne sny.

Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad.

Babcia strasznie jest kochana, więc niech żyje nam sto lat!”

Niezależnie od tego, czy wnuczek wygłosi babci piękny wierszyk, sam złoży niedługie życzenia, czy wręczy upominek, liczy się przede wszystkim pamięć – to potwierdzi każda babcia.