Barwy szczęścia (1735) - Anna wyjeżdża z Nasielskim

Co spotka bohaterów "Barw szczęścia" w następnym, 1735. epizodzie serialu? Iwona zmaga się z przytłaczającymi wyrzutami sumienia - obwinia się za smierć odesłanego pacjenta. Magda wraca do miasta i stara się pogodzić męża z Angelą, jednak kiedy poznaje prawdę, zupełnie zmienia taktykę. Tymczasem Malwina dowiaduje się, że jej mama postanowiła zostawić tatę dla byłego ucznia.

Barwy szczęścia - Załamana lekarka

Iwona zadręcza się sprawą zmarłego Jareckiego – wciąż myśli, że popełniła ogromny błąd, odsyłając pod presją chorego pacjenta. Twierdzi, że jest winna jego śmierci. Chociaż Alek stara się wybić jej to z głowy, niewiele to pomaga. Lekarka postanawia odwiedzić mieszkanie Jareckiego.

Magda bierze stronę Angeli

Magda wraca z Zakrzewia do miasta nieco wcześniej – prosi ją to o Angela. Kobieta stara się umówić Sebastiana z córka i sprawić, że ci dwoje wreszcie się pogodzą. Kiedy jednak słyszy o szaleńczym zachowaniu męża i założeniu podsłuchu nastolatce, zaczyna bronić swojej pasierbicy, a krytykować Sebastiana. Angela jest tak zdenerwowana, że oznajmia ojcu, iż nie ma już córki.

Konsekwencje decyzji Anny

Skoro Anna postanowiła rozstać się z mężem, Nasielski ma wolną rękę. Były uczeń Marczakowej zabiera ukochaną nad jezioro, gdzie para seniorów ma spędzić romantyczne chwile. Jerzy nie wie, co się dzieje – czuje się jak w złym śnie. Trudno mu uwierzyć, że jego Ania przekreśliła 35 lat małżeństwa, bo „coś poczuła”. O wszystkim dowiaduje się także Malwina. Córka Marczaków jest zszokowana i wściekła. Żal jej taty i martwi się, co powiedzą ludzie... Zobacz, co będzie z romansem Anny w „Barwach szczęścia”!