"Na dobre i na złe" - streszczenie odcinka 672

Nowi bohaterowie, zdrada i niechciana ciąża. Zapraszamy na 672 odcinek "Na dobre i na złe", a tym razem na Fanów serialu czeka sporo niespodzianek!

Na początek dobra wiadomość: doktor Tretter (Piotr Garlicki) wróci w końcu po chorobie do pracy. A przyjaciele urządzą mu w szpitalu huczne powitanie.
- Witamy na pokładzie!
- Mówiłem już wam kiedyś, że jesteście fantastyczni?
- Nie wtedy, kiedy byłeś tu dyrektorem!

Lekarz od razu trafi jednak na trudny przypadek: kilkuletniego Kubę (Patryk Świderski), który przez nieuwagę siostry wpadł do studzienki kanalizacyjnej i o mało się nie utopił.
- Wprowadziliśmy go w śpiączkę farmakologiczną, żeby zmniejszyć zapotrzebowanie mózgu na tlen i pozwolić mu na regenerację. Walczymy z uszkodzeniem chemicznym płuc… Jeśli rozwinie się ARDS, chłopak może tego nie przeżyć.
Małego pacjenta przywiezie do szpitala Kaśka (Magdalena Czerwińska) i to właśnie ona wpadnie na pomysł, jak go uratować.
- Gdybyśmy obniżyli temperaturę…
- Hipotermia?
- W ten sposób ochronimy mózg…
- Zuch dziewczyna!
Kuba przypomni jednak lekarce o tragedii, którą sama przeżyła zaledwie kilka lat wcześniej - gdy popełniła błąd i doprowadziła do śmierci własnego brata.
Doktor Orłowska kolejny raz będzie na skraju załamania... i znów sięgnie po alkohol. Aż w końcu wyzna Góralowi (Jan Zmit):
- Próbuję normalnie funkcjonować, uśmiechać się, żyć… Ale czasami, cholera… Wiesz, że ja cały czas czekam na SMS-a od niego? Od mojego brata…
- Myślałem, że sobie z tym poradziłaś...
- Ale wczoraj wszystko odżyło...
Czy Kaśka powróci do nałogu – i straci pracę w Leśnej Górze?

Tymczasem Szczepan (Kamil Kula) na nowo zacznie adorować Agatę (Emilia Komarnicka)… Miłe słowa, prezenty, niespodzianki – Lipski zrobi wszystko, by doktor Woźnicka znów witała go z uśmiechem. I by na nowo podbić jej serce… Czy piękna lekarka da mu drugą szansę?

A w finale: kolejne problemy Adama (Grzegorz Daukszewicz)! Tym razem w wersji XXL. Po ostatnich badaniach – które wykazały, że jednak nie zaraził się wirusem HIV – młody chirurg odetchnie z ulgą... ale jego beztroska nie potrwa długo. Bo w szpitalu nagle pojawi się Oliwia Popławska (w tej roli Marta Bryła) – „przyjaciółka” z Bydgoszczy, z którą spędził namiętną noc… i która zaszła z nim w ciążę! Dziewczynę przywiezie do Leśnej Góry ojciec (w tej roli Marcin Perchuć). A badania wykażą, że Oliwia ma problemy z pęcherzykiem żółciowym i musi być operowana.

Tuż po zabiegu Popławska wyzna lekarzowi, że wkrótce zostanie ojcem.
- Przyjechałam teraz, bo wcześniej nie wiedziałam, jak masz na imię... Kim jesteś, gdzie cię szukać... Nic nie wiedziałam. Byłam pijana.
- Ja też…
- Ale to nie zwalnia cię z odpowiedzialności.
- Czego chcesz?
- Ojca dla mojego syna. To chłopiec…

Gdy Adam opowie o wszystkim Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska), jego ukochana będzie w szoku.
- Pokłóciliśmy się, wyprowadziłaś się z Blanką do Tomasza…
- Jasne... A ty na pocieszenie musiałeś bzyknąć jakąś laskę!
- Wiki, proszę cię, przecież wiesz, że to nie tak…
- A jak?! Chciałeś dziecko, masz dziecko... Ja już nie jestem ci do niczego potrzebna!

Co wydarzy się dalej? Ciekawych zapraszamy do TVP2 na "Na dobre i na złe" – 10 maja, punktualnie o godz. 20:40!

J.W.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.