The Weeknd - kanadyjski muzyk, który podbija listy przebojów. Jaki jest, z kim się spotyka?

The Weeknd to pseudonim artystyczny wokalisty, którego prawdziwe imię i nazwisko brzmią Abel Makkonen Tesfaye. Jest on kanadyjskim wokalistą, producentem muzycznym oraz autorem tekstów. Jego debiut muzyczny miał miejsce w 2010 roku na serwisie muzycznym YouTube, gdzie anonimowo publikował swoje utwory.

W 2012 roku artysta wydał płytę „Trilogy” z powstałymi przez wczesne lata twórczości utworami. Album znalazł uznanie krytyków muzycznych i zdobył miano platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych.

Kim jest The Weeknd?

The Weeknd, a właściwie Abel, urodził się w mieście Scarborough 16 lutego 1990 roku. Ma on etiopskie pochodzenie, jednak jego rodzice już od końca XX wieku nie mieszkali w Etiopii. W wieku 17 lat Abel rzucił szkolę i pewnego weekendu opuścił dom i nigdy do niego nie wrócił. Stąd wziął pseudonim The Weeknd, a pisownia jest zmodyfikowana, ponieważ istniał kanadyjski zespół The Weekend i wokalista chciał uniknąć problemów z prawami autorskimi. Jesienią 2013 roku na rynku pojawił się debiutancki album artysty „Kiss Land”. Na swoim koncie The Weeknd ma między innymi piosenkę „Love Me Harder” nagraną ze sławną piosenkarką i kompozytorką Arianą Grande. Kolejnym ogromnym sukcesem wokalisty był utwór „Earned It”, który w 2015 roku promował amerykański hit kinowy „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Artysta wydał w swojej karierze trzy albumy studyjne, jedną kompilację oraz trzy mixtape’y. Album „Beauty Behind the Madness” trzykrotnie zdobył miano platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych, dwukrotnie w Kanadzie, a także jednokrotnie w Australii i Polsce. Największe przeboje artysty to między innymi „Wicked Games”, „The Zone”, „Live For”, „Can’t Feel My Face” oraz „Starboy”.

Z kim się spotyka The Weeknd?

W 2015 roku głośno było o związku wokalisty z piękną modelką Bellą Hadid. Para spotykała się ze sobą od kwietnia, a w sierpniu w mediach pojawiły się pierwsze pogłoski o zdradzie piosenkarza. Bella podobno przebaczyła swojemu partnerowi, jednak już w grudniu The Weeknd zdecydował się na rozstanie z modelką. W ostatnim czasie pojawiła się informacja o związku The Weeknd z wokalistką Seleną Gomez. Para przez pewien czas starała się ukryć swój związek, jednak niedawno widziano ich razem na romantycznej kolacji we włoskiej restauracji.

 AW