"Na noże" - nowy serial o gotowaniu

"Na noże" to produkcja stacji TVN, która ukazała się jesienią 2016 roku. To obyczajowy serial, który opowiada o życiu ludzi związanych z warszawską gastronomią.

 Głównym bohaterem jest kucharz Jacek, który stawia wszystko na jedną kartę i otwiera własną restaurację

"Na noże" - moda na gotowanie trwa

Produkcja stacji TVN wpisuje się idealnie w trend nieustającej wśród Polaków mody na gotowanie. Niesłabnącą popularnością cieszą się programy kulinarne, w których ich uczestnicy rywalizują ze sobą. "MasterChef", "Hell's Kitchen - Piekielna kuchnia" czy "TopChef" przyciągały przed ekrany miliony Polaków, którzy z zainteresowaniem śledzili zmagania uczestników. Na topie nadal są również autorskie programy kucharzy gotujących na ekranie, prowadzone przez gwiazdy takie jak Karol Okrasa, Pascal Brodnicki, Michel Moran, Ewa Wachowicz.

W ten trend wpisują się także seriale, których bohaterowie są związani z gastronomią. Hit "Przepis na życie" bił rekordy oglądalności. TVN postanowił iść z prądem i jesienią 2016 roku ukazała się kolejna produkcja związana z gotowaniem. Reżyserowany przez Łukasza Jaworskiego oraz Julię Kolberger serial "Na noże" miał premierę 4 września 2016.

 "Na noże" - opis fabuły

Głównym bohaterem jest Jacek Majchrzak. Widzowie poznają go, gdy pracuje "Toute Varsovie”, bardzo modnej i obleganej restauracji w Warszawie. Jest niekwestionowaną gwiazdą i wszystko układa się znakomicie aż do pewnego wieczoru, gdy po nieporozumieniu z jednym z gości Jacek dostaje polecenie by zwolnić swoją ekipę. Stawia wszystko na jedną kartę i odchodzi z pracy.

Pod wpływem namów dziadka, Jacek postanawia otworzyć własną restaurację. Nazywa ją "Bistro u Antoniego" na jego cześć. Pracę u niego rozpoczynają przyjaciele z "Toute Varsovie”. Między ich nowym a dawnym miejscem pracy zaczyna się ostra rywalizacja. Pośrodku tego wszystkiego jest związek Jacka i Wioli - menadżerki sali w restauracji, z której odszedł Jacek. Czy relacja między nimi ulegnie zmianie, gdy staną po dwóch stronach barykady?

AW

Więcej o: