Karol Okrasa i jego przepisy

Wydaje się, że moda na gotowanie na ekranie długo jeszcze nie przeminie w Polsce. Kulinarne programy nadal cieszą się ogromną oglądalnością. Polacy chętnie oglądają zarówno zmagania uczestników poszczególnych produkcji rozrywkowych, a także autorskie programy mistrzów kuchni.

Jednym z ulubionych kucharzy-celebrytów jest Karol Okrasa. 

Karol Okrasa i jego przepisy

Karol Okrasa był jednym z prekursorów polskiego boomu na gotowanie i na programy kulinarne. Prowadzony przez niego od 2003 roku program telewizyjny "Gotuj z Okrasą" cieszył się dużą oglądalnością. Był jedną z pierwszych tego typu propozycji w polskiej telewizji. Widzowie polubili oglądanie mistrzów kuchni przygotowujących krok po kroku dania, zarówno te proste i dobrze im znane, jak również bardziej wyrafinowane. Okrasa pobudzał ludzką wyobraźnię, motywował do poznawania nowych smaków i łamania przyzwyczajeń kulinarnych.

Również następna produkcja z jego udziałem, czyli "Smaki czasu z Karolem Okrasą" były oglądane przez sporą widownię. Tym razem do programu zapraszał gości, którzy podczas wspólnego gotowania dzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami, preferencjami i wspomnieniami związanymi z jedzeniem.

Przepisy Karola Okrasy zostały także zebrane w jego książce "Gotuj z Okrasą".

Karol Okrasa i jego przepisy dla Lidla

Karol Okrasa wraz z Pascalem Brodnickim wystąpili w kampanii reklamowej dla sieci sklepów Lidl. Poza tradycyjnymi filmami promującymi poszczególne produkty, obydwaj kucharze wydali także kilka książek "Pascal kontra Okrasa" będących zbiorem ich przepisów. Ciekawostką jest fakt, że książki te osiągnęły największy nakład w Polsce, który sięgnął kilkunastu milionów! O takim wyniku może pomarzyć niejeden autor bestsellerów.

Przepisy Karola Okrasy można znaleźć również w kolejnej książce wydanej przez Lidla. Nosi ona tytuł "Ryby są super" i współautorką jest dziennikarka Dorota Wellman.

AW