"Szaty Beaty" są słynne w Opolu. Kozidrak szykuje na festiwal oszałamiającą kreację. Znamy szczegóły [PLOTEK EXCLUSIVE]

Marcin Wolniak
Beata Kozidrak powróci na opolską estradę w spektakularnej kreacji. Nie zabraknie prześwitów, a całość będzie wysadzana szklanymi kamieniami. O szczegółach opowiedział nam projektant Emil Wieczorek.

Beata Kozidrak wielokrotnie występowała na opolskim festiwalu, chociaż za czasów prezesury Jacka Kurskiego była w Opolu zaledwie raz, w 2020 roku. Liderka grupy Bajm nigdy zbytnio nie ukrywała, że z PiS-em jest jej nie po drodze. W TVP nastąpiła zmiana władzy, więc i Beata wraca na scenę opolskiego amfiteatru. Tym razem wystąpi w sobotnim koncercie Superjedynek. Z pewnością wykona dobrze znane przeboje Bajmu, ale zagadką pozostaje to, w czym wystąpi. Rąbka tajemnicy uchylił nam projektant, który współpracuje z artystką.

Zobacz wideo Specjalnie dla Plotka Beata Kozidrak zaśpiewała po włosku

Kozidrak wystąpi w spektakularnej kreacji na festiwalu. "Cały strój będzie wysadzany szklanymi kamieniami"

Beata Kozidrak słynie nie tylko ze swoich przebojów, scenicznego temperamentu i unikatowego głosu, ale także scenicznych kreacji. Za kulisami opolskich festiwali mówi się wręcz o "szatach Beaty", o których dyskutuje się na długo po zakończeniu festiwalu. W tym roku za przygotowanie scenicznej kreacji dla gwiazdy odpowiada Emil Wieczorek. Strój został przygotowany we współpracy ze stylistką Beaty, Klaudią Gołębiowską. - Będzie bardzo błyszcząco. Cały strój będzie wysadzany szklanymi kamieniami, z lekkimi przezroczystościami i w rockowym stylu. Mogę zapewnić, że będzie co oglądać, ale to już publika i dziennikarze ocenią - powiedział projektant w rozmowie z Plotkiem. Różne kreacje Beaty Kozidrak z historii opolskich festiwali znajdziesz w galerii na górze strony. 

 

Kozidrak ma już na koncie pięć Superjedynek. W tym roku odbierze kolejną

Przypomnijmy, że Beata Kozidrak wraz z zespołem Bajm debiutowała na opolskim festiwalu w 1978 roku. Wówczas piosenką "Piechotą do lata" wyśpiewała sobie nagrodę w konkursie "Debiutów". Na opolski festiwal wracała jeszcze wiele razy. W 2001 roku Kozidrak odebrała Superjedynki dla najlepszej wokalistki i za album pop "Szklanka wody". W 2002 i 2003 roku także została okrzyknięta wokalistką roku. W 2004 roku Bajm odebrał prestiżową statuetkę za najlepszy album roku pop "Myśli i słowa". W tym roku organizatorzy postanowili przywrócić nagrody Superjedynek, ale nie organizować plebiscytu. Statuetki odbiorą artyści, którzy w ostatnich latach sprzeciwiali się władzy. Wśród nich m.in. Kasia Kowalska, Krzysztof Zalewski, Big Cyc i Sztywny Pal Azji. 

 
Będziesz oglądać opolski festiwal w tym roku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.