Wardęga wspomina Ravgora. Wiedział o jego problemach. "Spoczywaj w spokoju stary kumplu"

Nie żyje popularny youtuber Ravogr, który od lat zmagał się z zaburzeniami psychicznymi. Tak na wiadomość o jego śmierci zareagowali inni twórcy z YouTube. Wardęga wspomniał wspólne początki, a Zebo przypomniał ważny numer telefonu dla osób w kryzysie psychicznym.

18 lipca media obiegła smutna informacja o śmierci popularnego youtubera Ravgora, który zasłyną z komediowych treści i od lat edukował fanów na temat zaburzeń psychicznych. Ravogr, czyli Rafał Górecki odszedł po długiej walce z chorobą. W sieci właśnie pojawiły się wpisy od jego znajomych z branży. 

Zobacz wideo Julia Wieniawa szczerze o hejcie, depresji i samobójstwach

Nie żyje youtuber Ravgor. Tak na wiadomość o jego odejściu zareagowali koledzy z branży

O śmierci Rafała Góreckiego poinformował jego brat Marcin, który zamieścił wpis na Facebooku. "Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce" - poinformował. Lokalne media w Tychach przekazały wiadomość o śmierci 35-latka, który skoczył z 12. piętra wieżowca i zginął na miejscu. Samobójcą miał być właśnie Ravgor.

Ravgor - były polski youtuber skoczył z 12 piętra… Z całego zajścia są nagrania i zdjęcia, ale odpuszczę sobie publikacje. Co się dzieje w ostatnich dniach to jakaś masakra - napisał na Twitterze Konopskyy.

W sieci właśnie pojawiły się wpisy od jego znajomych z branży, którzy doskonale zdawali sobie sprawę, że Ravgor od lat borykał się z problemami zdrowia psychicznego. Sylwester Wardęga karierę na YouTube rozpoczynał w podobnym czasie i także wybił się na tworzeniu treści komediowych.

Dziś odszedł Ravgor, chłopak, którego poznałem na początku mojej internetowej ścieżki. Ravgor podobnie jak ja tworzył pranki. Był to jego sposób na przełamywanie nieśmiałości. Niestety od kilku lat miał problemy ze zdrowiem. Spoczywaj w spokoju stary kumplu - napisał na Twitterze Sylwester Wardęga.

Popularny youtuber Zebo podał ważne numery dla osób w kryzysie psychicznym 

Polski youtuber Zebo, który tworzy jeden z popularnych kanałów commentary opublikował na Twitterze kontakt do Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Ten krótki wpis mówi o całej sytuacji więcej niż tysiąc słów. Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych.

  • Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800 70 2222.
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod TYM LINKIEM znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.