Miss Polski 2023. Znamy wyniki finału. To ona została najpiękniejszą Polką

Konkurs Miss Polski 2023 dobiegł końca. Której z kandydatek udało zdobyć się tytuł najpiękniejszej Polki?

Miss Polski 2023 to już historia. Finał był emitowany przez stację Polsat, a wydarzenie zostało zorganizowane w nowosądeckim Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Podczas wyborów odbyły się nie tylko prezentacje eleganckich kreacji, ale i koncerty muzyków takich jak Blanka, Kasia Moś, Oskar Cyms oraz Filip Lato. Która z kandydatek wygrała tegoroczny konkurs?

Zobacz wideo Ludzie chcą oglądać Marcelinę Zawadzką w bikini

Miss Polski 2023 - oto zwyciężczyni

Do finałowej piątki przeszły następujące kandydatki:

1. Martyna Rurańska z woj. dolnośląskiego

2. Julia Marcinkowska z woj. wielkopolskiego

3. Angelika Jurkowianiec z woj. opolskiego

4. Dominika Staniaszek z woj. mazowieckiego

5. Patrycja Jarocka z woj. lubelskiego

Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Angelika Jurkowianiec z województwa opolskiego. Drugie miejsce w konkursie zajęła Julia Marcinkowska, pochodząca z Wielkopolski. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Staniaszek z Mazowsza. Czwarte miejsce zajęła Patrycja Jarocka (lubelskie), a piąte Martyna Rurańska (dolnośląskie).

 

Miss Polski 2023 - co wiadomo o najpiękniejszej Polce?

Tytuł tegorocznej Miss Polski udało się wywalczyć Angelice Jurkowianiec. 26-latka pochodzi z Namysłowa i studiuje Analitykę Medyczną. Z modelingiem jest związana od 16. roku życia. Ma za sobą kontrakty w Barcelonie, Madrycie czy Berlinie. Miała okazję chodzić po wybiegach oraz pozować dla magazynów, takich jak "L’Officiel Grazia" czy "Mirror". W wolnych chwilach Angelika uwielbia jeździć konno, grać na gitarze oraz pianinie. Zdjęcia zwyciężczyni Miss Polski znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.