Komunie gwiazd. Jak zmieniała się moda? Chajzer postawił na ekstrawagancję, a Doda na... tiul

Komunijne tradycje w Polsce uległy sporym przemianom. O ile kiedyś kładziono nacisk na religię, dziś coraz więcej uroczystości jest komercjalizowanych i sprowadzonych głównie do drogich prezentów. Archiwalne zdjęcia Beaty Kozidrak, Dody czy Olgi Frycz pokazują, że zmieniła się także komunijna moda.

Sezon komunijny to nie tylko wyjątkowy czas dla dzieci, ale i dorosłych. Wiele z gwiazd postanowiło z tej okazji powspominać okres pierwszej komunii i podzielić się z odbiorcami archiwalnymi zdjęciami. Stylizacjami z tamtego czasu pochwaliła się m.in. Doda, Beata Kozidrak czy Filip Chajzer. Zobaczcie na przykładach gwiazd, jak zmieniały się trendy w komunijnej modzie.

Zobacz wideo Doda z zaciekawieniem śledziła Eurowizję. Dariusz Pachut nie był zainteresowany. Zdrzemnął się

Krawcowa Karoliny Szostak nie miała łatwo

Karolina Szostak długo walczyła ze swoją stylizacją na komunię. Chciała, aby była dokładnie taka, jak sobie wymarzyła. "Zamiast wianka korona z moich długich włosów, a we włosach stokrotki rano zbierane w ogrodzie. Buty na koturnie i rękawiczki, podobnie jak koronka do uszycia sukienki, przywiezione z Budapesztu. Krawcowa nie miała łatwo" - wspomina dziennikarka. 

 

Komunijna ekstrawagancja Filipa Chajzera

"Ekstraklasa ekstrawagancji. Fryzura i outfit nie biorą jeńców. Garnitur służył dalej (zero waste) w trakcie sezonu karnawałowego" - napisał z kolei Filip Chajzer. Na zdjęciu widzimy go w białym garniturze i czerwonym krawacie. Uwagę zwraca również poważna mina dziennikarza. 

 

Beata Kozidrak niczym aniołek

Beata Kozidrak na zdjęciu z końca lat 60. prezentuje się skromnie, lecz elegancko. Starannie ułożone włosy udekorowane wiankiem z kwiatów na głowie, sukienka z misternie wyhaftowanymi ozdobieniami oraz niewinny wzrok utkwiony w obiektywie. Czy patrząc na zdjęcie wokalistki Bajmu z pierwszej komunii świętej ktoś mógłby przypuszczać, że dekadę później będzie uznawana za legendę polskiego pop-rocka?

 

Olga Frycz jak księżniczka

Olga Frycz podczas swojej komunii prezentowała się jak księżniczka. Piękna suknia ozdobiona falbankami, wianek na głowie, a w dłoni bukiet kwiatów. Spójrzcie także na ten uśmiech od ucha do ucha. "Komunia na bogato" - napisała aktorka.

 

Doda od zawsze się wyróżniała

Doda w 2018 roku pochwaliła się zdjęciem ze swojej komunii. Można łatwo wywnioskować, że już jako dziecko piosenkarka miała predyspozycje do tego, żeby zostać gwiazdą. Lubiła się wyróżniać, o czym świadczy jej komunijna stylizacja. Piosenkarka postawiła kreację, która składała się z kilku warstw tiulu oraz bufiastych rękawów. "Skromność, minimalizm i klasę ma się w sobie od dziecka. Royal wedding może się ode mnie uczyć" - napisała z humorem na Instagramie. Zdjęcie Dody i pozostałych gwiazd znajdziecie w naszej galerii u góry strony.

Więcej o: