Nie żyje partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru. Kilka lat temu zdiagnozowano u niej nowotwór

17 kwietnia media obiegła niezwykle smutna informacja. Po kilkuletniej chorobie zmarła partnerka znanego z kabaretu Ani Mru Mru Michała Wójcika.

O chorobie ukochanej Michał Wójcik poinformował w lipcu 2020 roku. Kabareciarz przekazał wówczas, że u jego partnerki Jani zdiagnozowano nowotwór, jednak wierzy, że rak to nie wyrok i uda jej się wyzdrowieć. Poprosił wówczas o wsparcie i wpłaty na kosztowne leczenie i pobyt w klinice. Pieniądze udało się zebrać nawet z nawiązką, jednak Jani niestety nie udało się wyzdrowieć. Informację o jej śmierci w rozmowie z Party.pl potwierdził przyjaciel Wójcika Krzysztof Ferdyn. "Niestety muszę potwierdzić tę informację. I to dosyć smutną, natomiast nie komentujemy tego z Michałem" - przekazał. Wójcik i jego partnerka w 2019 roku doczekali się syna.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce

Ukochana Michała Wójcika chorowała od kilku lat

Krzysztof Ferdyn od samego początku wspierał przyjaciela i jego partnerkę w tej niezwykle trudnej sytuacji. To on w lipcu 2020 roku założył także zbiórkę na portalu pomagam.pl. Jej celem było zdobycie 150 tys. zł na pokrycie leczenia, a w bardzo krótkim czasie darczyńcy przekazali w sumie ponad 240 tys. zł. Po zebraniu pieniędzy Michał Wójcik gościł w "Pytaniu na śniadanie", gdzie podziękował za ogromne wsparcie. Ujawnił także, że u jego partnerki zdiagnozowano śluzaka potrójnie ujemnego, jednak dodał, iż szczegóły przebiegu choroby chce zachować dla siebie. Na antenie odczytał również list napisany przez jego ukochaną.

Poczułam napływ siły, której zaczynało mi brakować. Poczułam, jakbym miała armię za plecami, a z taką siłą na pewno pokonam chorobę. (...) Proszę, uszanujcie, że chcę w spokoju przejść proces leczenia. Wiem, że ten spokój jest mi obecnie potrzebny - przekazał wówczas w imieniu Jani.

Partnerka Michała Wójcika osierociła ich syna

Michał Wójcik i jego ukochana związani byli przez kilka lat. W 2019 roku powitali na świecie syna, któremu nadali imię Michał Junior. Ze zbiórki na stronie pomagam.pl możemy się dowiedzieć, że Jani była nie tylko partnerką i mamą, ale też przedsiębiorczynią. Z opisu na stronie wynika również, że para rozważała wzięcie ślubu. Michałowi Wójcikowi i bliskim zmarłej przekazujemy szczere wyrazy współczucia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.