Piotr Wysocki nie żyje. Aktor z "Czterech pancernych" zginął w pożarze

W miejscowości Trzciniec na Lubelszczyźnie doszło do tragedii. Strażacy po stłumieniu pożaru odnaleźli zwłoki 87-letniego mężczyzny. Według ustaleń "Faktu" to aktor Piotr Wysocki. Przed laty zagrał w popularnych serialach.

Do mediów dotarła smutna wiadomość o śmierci Piotra Wysockiego. 87-letni aktor miał zginąć w pożarze w drewnianym domu w miejscowości Trzciniec. Jego tożsamość najprawdopodobniej ma być potwierdzona przez badanie DNA. W wynajmowanym domu Piotr Wysocki mieszkał sam. Przed laty zagrał w wielu popularnych serialach

Zobacz wideo Pożar w siedzibie TVP, mamy nagranie

Tragedia na Lubelszczyźnie. W pożarze domu zginął aktor Piotr Wysocki 

Strażacy z jednostki w Opolu Lubelskim otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Okazało się, że pożar wybuchł w miejscowości Trzciniec. Po ugaszeniu ognia odnaleziono zwłoki mężczyzny. Według ustaleń "Faktu" ofiarą jest aktor Piotr Wysocki. Miał wynajmować drewniany dom, w którym doszło do tragedii. O zdarzeniu w rozmowie z dziennikiem opowiedziała aspirant Edyta Żur, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Opolska policja dowiedziała się o zdarzeniu w niedzielę, 26 marca o 8 rano. Policjanci, którzy pojechali na miejsce i pracowali razem z innymi służbami, we wnętrzu domu ujawnili ciało człowieka. W tej chwili ustalamy, kto to był. Mamy przypuszczenia, że był to 87-letni mieszkaniec tego domu. Z informacji, które posiadamy, wynika, że w tym domu mieszkał sam. Pewność będziemy mieli dopiero po przeprowadzonych badaniach, ponieważ stan ciała tego człowieka nie pozwolił na ustalenie tożsamości z wszelką pewnością - powiedziała asp. Edyta Żur w rozmowie z "Faktem".

Nie wiadomo jeszcze, jaka była przyczyna pożaru. Według relacji sąsiadów, których cytuje "Fakt", Piotr Wysocki bardzo lubił czytać. Być może to usterka lampki nocnej doprowadziła do zwarcia instalacji elektrycznej i w efekcie do pożaru. Mieszkańcy Trzcińca o aktorze mówią w samych superlatywach. Podkreślają, że był przyjazny i angażował się w życie lokalnej społeczności. 

'Nasz nowy dom' "Nasz nowy dom". Ich dom spłonął w pożarze. Widzowie byli poruszeni

Piotr Wysocki wystąpił w kultowych polskich serialach

Piotr Wysocki był aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Zawodu uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez lata był związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Jednak publiczność może go kojarzyć także z występów w popularnych filmach i serialach. Piotr Wysocki zagrał m.in. "Czterej pancerni i pies", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Chopin. Pragnienie miłości". 

Piotr WysockiPiotr Wysocki Fot. EastNews

Więcej o: