Prokuratura zajmuje się sprawą śmierci syna posłanki PO. Ma ustalić jej okoliczności

Szczecińska prokuratura potwierdza, że zajęła się sprawa śmierci syna posłanki Platformy Obywatelskiej. Przeprowadzono sekcję zwłok.

3 marca w mediach pojawiła się niezwykle smutna informacja. Posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Filiks poinformowała, że zmarł jej niespełna 16-letni syn. Parlamentarzystka podała, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek 7 marca. Poprosiła jednak o uszanowanie prywatności rodziny w tak ciężkim czasie. Prokuratura bada przyczynę odejścia chłopca.

Zobacz wideo Cleo straciła wujka. Nagrała dla niego piosenkę. Rodzina nie wiedziała

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie śmierci syna posłanki PO

Na ten moment nie została podana przyczyna i okoliczności śmierci Mikołaja Filiksa, syna posłanki Magdaleny Filiks. Media przekazują jednak informację, że badaniem sprawy zajęła się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która wyczekuje na wyniki sekcji zwłok.

Postępowanie prowadzimy w sprawie śmierci Mikołaja Filiksa. Teraz podejmujemy czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia i przyczyn śmierci pokrzywdzonego. Przeprowadzona została sekcja, a teraz czekamy na jej wyniki - potwierdza prokuratorka Alicja Macugowska-Kyszka w rozmowie z serwisem naTemat.

Mikołaj Filiks zmarł 17 lutego 2023 roku, mając zaledwie 16 lat. Urodziny obchodziłby 8 marca, dzień po zaplanowanej dacie pogrzebu. 

Pogrzeb syna posłanki Platformy Obywatelskiej odbędzie się 7 marca. O godzinie 10:15 zostanie wystawiona urna z prochami w kaplicy bocznej Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Wtedy bliscy będą mieli okazję po raz ostatni pożegnać chłopca. Magdalena Filiks poprosiła media o niestawianie się na pogrzebie.

Rodzinie i bliskim Mikołaja Filiksa składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Nie podajemy żadnych szczegółów do czasu oficjalnego komunikatu rodziny bądź prokuratury.