Ozzy Osbourne odwołuje wszystkie koncerty. To koniec jego kariery scenicznej. "Nie jestem fizycznie zdolny"

Ozzy Osbourne odwołał zaplanowane koncerty. Artysta udostępnił w mediach społecznościowych poruszające oświadczenie. Wygląda na to, że legenda heavy metalu nie wróci już na scenę.

Ta wiadomość na pewno zasmuci wielu fanów Ozzy'ego Osboune'a. Legenda heavy metalu żegna się ze sceną. W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie wokalisty, który postanowił odwołać wszystkie zaplanowane koncerty. Powodem są problemy zdrowotne.

Ozzy Osbourne i Sharon OsbourneOzzy Osbourne na gali rozdania Grammy 2020. To jego pierwsze wystąpienie od ogłoszenia, że cierpi na Parkinsona. Poruszał się o lasce

Ozzy Osbourne schodzi ze sceny: Mój głos jest w porządku, ale ciało nadal fizycznie słabe

Na Facebooku artysty pojawił się wpis, który nie daje fanom nadziei, że zobaczą jeszcze swojego idola na scenie. Kondycja fizyczna Osbourne'a nie pozwala mu ruszyć ponownie w trasę koncertową. 

To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jaką kiedykolwiek musiałem podzielić się z moimi lojalnymi fanami. Jak być może wszyscy wiecie, cztery lata temu miałem poważny wypadek, w wyniku którego uszkodziłem sobie kręgosłup. Moim jedynym celem w tym czasie był powrót na scenę. Mój głos do śpiewania jest w porządku. Jednak po trzech operacjach, leczeniu komórkami macierzystymi, niekończących się sesjach fizjoterapeutycznych i ostatnio przełomowym leczeniu HAL, moje ciało jest nadal fizycznie słabe - napisał Ozzy Osbourne na Facebooku.

Artysta podziękował swoim fanom za to, że wiernie czekali i nie zwracali swoich biletów, licząc na to, że ponownie zobaczą Ozzy'ego na scenie. Tak się jednak nie stanie.

Jestem szczerze upokorzony tym, jak wszyscy cierpliwie trzymaliście swoje bilety przez cały ten czas, ale z czystym sumieniem doszedłem teraz do wniosku, że nie jestem fizycznie zdolny do grania moich nadchodzących koncertów w Europie. Nie mogłem poradzić sobie z wymaganymi podróżami. Uwierzcie mi, kiedy mówię, że myśl o rozczarowaniu moich fanów naprawdę dopie***la mnie, bardziej niż kiedykolwiek będziecie wiedzieć. Nigdy bym nie pomyślał, że moje koncertowe dni zakończą się w ten sposób. Mój zespół obecnie wymyśla, gdzie będę mógł występować bez konieczności podróżowania z miasta do miasta i kraju do kraju - dodał Ozzy Osbourne.

Ozzy OsbourneOzzy Osbourne Fot. RMCL, NGRE/EN

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

W trakcie swojej długoletniej kariery Ozzy Osbourne zdobył nagrody Grammy zarówno z zespołem Black Sabbath, jak i solowo. 

Przez ostatnie lata zmagał się z licznymi kłopotami zdrowotnymi. W 2020 roku legenda heavy metalu ujawniła, że choruje na parkinsona. Z kolei w kwietniu 2022 roku zaraził się Covid-19. Na zdjęciach, które robili mu fotoreporterzy w ostatnich miesiącach, było widać, że nie jest w najlepszym stanie.

Ozzy OsbourneOzzy Osbourne wyjawił, na co choruje. To odmiana parkinsona. "Nie lubię tajemnic"

Więcej o: