Obok grobowca rodziny Koral nie sposób przejść obojętnie. "Przepych w kiepskim stylu"

Grobowiec rodziny Koral, twórców "lodowego imperium", znajduje się na cmentarzu w Nowym Sączu. Jest niezwykle okazały i nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

Twórcami powstałej w 1979 roku marki lodów Koral są bracia Marian i Józef Koral. Dorobili się na niej prawdziwego majątku szacowanego na miliardy złotych. W tym roku na cmentarzu komunalnym przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu stanął imponujący grobowiec należący do rodziny Koral.

Zobacz wideo Tak wyglądał pogrzeb królowej Elżbiety II

Tak wygląda grób rodziny Koral. Robi wrażenie

Bracia Koral dzięki marce lodów zapewnili rodzinie dostatnie życie. Ich przodkowie i bliscy spoczywają w Nowym Sączu w imponującym grobowcu. Został on wykonany z czarnego kamienia i otaczają go kolumny ze złotymi elementami. Na górze znajdują się rzeźby aniołów. Nagrobki chroni specjalne zadaszenie. Obok grobowca nie sposób przejść obojętnie. Budzi on jednak kontrowersje.

Przepych w kiepskim stylu. Ten grobowiec pokazuje: uwaga, tutaj spoczywają słynni Koralowie. No mnie się to nie podoba. Nie na cmentarzu takie rzeczy - powiedziała jedna z mieszkanek Nowego Sącza w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Innym jednak nie przeszkadza monumentalny grobowiec.

Mnie się podoba. Bardzo ładny, estetyczny- wyróżnia się podobnie, jak rodzina Koralów z Nowego Sącza wyróżnia się za życia. Żyli i żyją dostatnio więc i po śmierci stać ich na wyróżniający się grobowiec. Na tym cmentarzu to przecież nie pierwszy grób, który ma trochę inny wygląd. Tutaj spoczywają zasłużeni sądeczanie i ich grobowce też są wyższe, większe i bardziej ozdobne - powiedział inny z przechodniów.

W grobowcu spoczywają Michał Koral, Maria Koral, Władysław Koral, Małgorzata Koral oraz żona właściciela firmy Barbara Koral, która odeszła w 2020 r. Są przygotowane również miejsca dla pozostałych członków rodziny. Więcej o tej sprawie przeczytasz na stronie głównej Plotek.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.