Piotr Kraśko przez lata miał nie płacić podatków. Sprawę ujawniło TVP Info. Dziennikarz wydał oświadczenie

Portal TVP Info podał informację, jakoby Piotr Kraśko przez cztery lata miał nie płacić podatków. Zaległości wynoszą ponoć 840 tysiecy złotych. Dziennikarz odniósł się do sprawy w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

TVP Info poinformowało, że Piotr Kraśko, obecnie dziennikarz "Faktów", będąc szefem i prowadzącym "Wiadomości" w stacji TVP w latach 2012-2016 nie płacił podatków. W tym czasie miały nie zostać przez niego złożone ani deklaracje PIT, ani VAT. Co więcej, serwis utrzymuje, że dziennikarz od 14 lat posiada także zarejestrowaną działalność gospodarczą, która w świetle prawa nie przynosi żadnych przychodów i nie wykazuje obrotów. Piotr Kraśko odniósł się do stawianych mu zarzutów w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka odeszła z TVP. "Nie wchodzę oknem, jak wyrzucają drzwiami"

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Dziennikarz przez cztery lata miał nie płacić podatków

Według informacji podanych przez serwis TVP Info, wszelkie nieprawidłowości zostały wykryte w 2017 roku w wyniku JPK, czyli Jednolitego Pliku Kontrolnego, wprowadzonego rok wcześniej. To z jego pomocą udało się ustalić, że od 2008 roku Piotr Kraśko prowadzi działalność gospodarczą, która wbrew oficjalnym braku obrotów i przychodów mogła zarobić w tym czasie nawet 2,8 miliona złotych. Dodatkowo dzięki etatowi w telewizji dziennikarz miał zarobić nawet ponad 700 tysięcy złotych.

TVP Info poinformowało także, że w momencie, gdy prezenter dowiedział się o wszczętej kontroli, miał natychmiast złożyć zaległe deklaracje podatkowe VAT i PIT, których kwota opiewała na ponad 760 tysięcy złotych. Przedstawił również faktury na kwotę niemal 400 tysięcy, do których nie udało się jeszcze dotrzeć kontrolerom. Ujawnienie pozostałych źródeł dochodu uznano za okoliczność łagodzącą, w efekcie czego sprawa została umorzona.

Po nagłośnieniu sprawy przez serwis TVP Info, Piotr Kraśko zdecydował się zabrać głos przy pomocy swoich mediów społecznościowych:

Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym pięć lat temu. Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst. Jeśli TVP Info uznało za rzecz ważną sprawdzenie, czy nie było zaległości w podatkach i jaki jest stan finansów obywatela, który nie pełni żadnych funkcji państwowych, to może dołoży też starań o podobną wiedzę w odniesieniu nie do przeszłości, a teraźniejszości najważniejszych osób w państwie. Chyba że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej.

Piotr Kraśko był związany ze stacją TVP przez 25 lat, przez cztery lata sprawując funkcję szefa "Wiadomości". Odszedł w 2016 roku, kiedy to władzę nad stacją przejęli Jacek Kurski z Maciejem Staneckim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.