Anna Majcher była gwiazdą polskiego kina. Wszystko zmieniło tragiczne uczucie. Jak teraz wygląda jej życie?

W czasach PRL-u Anna Majcher uchodziła za jedną z najpiękniejszych i najbardziej uzdolnionych aktorek pokolenia. Niestety prężnie rozwijającą się karierę artystki przerwał fatalny w skutkach zawód miłosny.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Anna Majcher byłą jedną z najbardziej rozchwytywanych i uwielbianych aktorek teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Grała u Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Marka Koterskiego czy Luca Bessona. Zachwycała nie tylko doskonałym warsztatem aktorskim, ale także urodą, ze względu na którą nazywana była czasem "polską Marilyn Monroe". Kiedy jej kariera rozwijała się w zawrotnym tempie, poznała Andrzeja Strzeleckiego. Fatalny romans doprowadził ją do depresji i alkoholizmu. Po wielu latach przerwy zaczęła znów sporadycznie pojawiać się w filmach i serialach.

Zobacz wideo Majka Jeżowska: Na stare lata odkryłam w telefonie gry. Zwariowałam na punkcie tzw. kulek

Smutne koleje losu Anny Majcher. Aktorka przeszła załamanie w związku z nieszczęśliwą miłością

Już od najmłodszych lat wiadomo było, że Anna Majcher ma wszystko, czego potrzeba, aby zostać prawdziwą gwiazdą swoich czasów. Wyróżniała się nie tylko talentem aktorskim i umiejętnością nadania nawet epizodycznym postaciom osobliwych cech, dzięki którym zapadały w pamięć, ale także wyjątkową urodą. Jej blond włosy i hipnotyzujące niebieskie oczy sprawiły, że szybko zdobyła status seksbomby. Pomimo że reżyserzy z upodobaniem chcieli, aby pokazywała na ekranie pełnię swoich wdzięków, Anna Majcher nie cierpiała scen rozbieranych:

Nie jestem tłem dla królującego obecnie męskiego kina ani kanapą dla najbardziej wziętych kolegów. Nie znoszę scen łóżkowych, które są "przerywnikami muzycznymi" w filmie, braku wyobraźni i profesjonalizmu w ich kręceniu, mylenia pojęcia erotyki z seksem.

W pamięci na zawsze zapisze się doskonałymi rolami w filmach takich, jak "Ogniem i mieczem", "Quo Vadis", Łuk Erosa" czy "Rajski ptak". Do największych aktorskich osiągnięć można zaliczyć rolę w filmie Luca Bessona "Fanfan Tulipan", nagrodę imienia Zbigniewa Cybulskiego oraz nominację do Złotych Lwów za kreację aktorską w filmie "Śmierć dziecioroba".

Kolorowa prasa mocno interesowała się także życiem prywatnym aktorki. Anna Majcher miała bowiem mieć romans ze swoim wykładowcą i znanym aktorem, Andrzejem Strzeleckim, który w tamtym momencie był już związany z Ewą Czarniecką. Pomimo ogromu uczucia ze strony młodej aktorki, Strzelecki nie zdecydował się odejść dla niej od żony. Rozstał się z nią dopiero dla Joanny Pałuckiej, co fatalnie wpłynęło na kondycję psychiczną Anny Majcher. Aktorka popadła w depresję i zaczęła coraz częściej sięgać po kieliszek. Przestała także przyjmować nowe role w filmach.  

Anna MajcherAnna Majcher KAPIF

Po tym, jak zniknęła z ekranu, zaczęto snuć domysły, jak obecnie żyje Anna Majcher. Mówiono o tym, że zamieszkała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, jednak w rozmowie z Onetem jeden z pracowników zaprzeczył tym doniesieniom. Znajoma aktorki udzieliła wywiadu Plejadzie, w którym uchyliła rąbka tajemnicy na temat  jej losów:

Utrzymuje kontakty z nielicznymi. Żyje skromnie, ale godnie. Śmierć Andrzeja totalnie ją rozłożyła. Jest już lepiej, ale ostatnie miesiące były dla niej bardzo trudne. Dawne emocje odżyły na nowo. Nawet dla niej było to zaskoczenie.

Po jakimś czasie Anna Majcher zaczęła przyjmować drobne role w produkcjach takich, jak "Niania", "39 i pół" czy "Ja wam pokażę". W 2016 roku wróciła do świata filmu, przyjmując rolę sąsiadki w filmie "Powidoki" Andrzeja Wajdy. W zeszłym roku miała z kolei miejsce premiera filmu "Powrót do tamtych dni" z udziałem aktorki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA