• Link został skopiowany

Pierogi ukraińskie zamiast ruskich? Magda Gessler dołącza do bojkotu rosyjskich produktów

Agresja wojsk rosyjskich na Ukrainę spowodowała szeroki odzew na całym świecie. Wśród sposobów na okazanie wsparcia sąsiadom zza granicy jest bojkot produktów pochodzących z Rosji. Oberwało się także pierogom ruskim, których kontrowersyjną nazwę skomentowała Magda Gessler.
Magda Gessler
KAPiF

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl

Od ponad tygodnia trwa wojna w Ukrainie rozpoczęta przez Władimira Putina. Nieuzasadniona agresja dyktatora pozostaje tematem numer jeden w mediach i świadomości ludzi, którzy na różne sposoby starają się pomóc ofiarom konfliktu. Polacy nie tylko organizują  liczne zbiórki pieniężne i podstawowych artykułów do życia, ale też udzielają schronienia uchodźcom, wspierają ich w zakresie transportu.

Sprzeciw wobec działań Kremla okazywany jest również przez rezygnację z zakupów rosyjskich produktów i towarów. W branży gastronomicznej w bojkocie uwzględnione zostały również... pierogi ruskie, co postanowiła skomentować Magda Gessler.

Zobacz wideo Gwiazdy o gwiazdach - Magda Gessler

Ukraińskie zamiast ruskich - Magda Gessler bojkotuje nazwę pierogów

Solidarność z zaatakowanym przez Putina krajem wyrazić postanowili także właściciele i pracownicy restauracji, barów i knajp, a także producenci wyrobów garmażeryjnych. W efekcie jedno z najpopularniejszych dań polskiej kuchni, pierogi ruskie, zmieniły nazwę na… ukraińskie!

Koncepcja spodobała się słynnej restauratorce Magdzie Gessler:

Trwa bojkot wszelkimi sposobami tego, co złe, haniebne i okrutne! Każdy o sercu i empatii czuje ból. Niezrozumienie. Niepokój. Zobaczymy, jak to wszystko zmieni świat, ludzi, kulturę, myślenie, emocje. Nic już nie będzie takie, jak przedtem. A pierogi dla mnie mogą być już tylko ukraińskie - powiedziała w rozmowie z Faktem.

Co ciekawe, oryginalna nazwa pierogów ruskich wzięła się od Rusi Czerwonej, która obecnie znajduje się na terytorium zachodniej Ukrainy. Tym większy wydźwięk ma więc obecnie symboliczna zmiana określenia.

Więcej o: