Barbara Kurdej-Szatan w śniadaniówce zapowiada, że będzie pomagać Straży Granicznej. Zapewni im pomoc psychologiczną

Barbara Kurdej-Szatan pozbierała się po dramacie wokół jej wpisu o Straży Granicznej. Wyciągnęła wnioski i teraz chce zrobić w tej sprawie coś dobrego.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

Komentarzem o kryzysie humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy Barbara Kurdej-Szatan wywołała burzę. Aktorka w wulgarnych słowach zaatakowała strażników granicznych, nazywających ich mordercami. Zanim się obejrzała, spadła na nią fala hejtu, ale konsekwencje były znacznie poważniejsze. Straciła posadę w TVP, a jej sprawą zainteresowała się prokuratura.

Zobacz wideo Przyjaciółka Kurdej-Szatan wyjawia: Chciała przeprosić przed wpisem Kurskiego

Kurdej-Szatan wyciąga pomocną dłoń do ludzi na polsko-białoruskiej granicy

Barbara Kurdej-Szatan była gościem "Dzień dobry TVN", w którym promowała książkę "Jak to się stało?". Aktorka zdradza w niej, jak zaszła na szczyt i opowiada o kulisach sławy. W czasie rozmowy padło pytanie, czy gdyby mogła cofnąć czas, zrobiłaby coś inaczej. 

Niczego staram się nie żałować w życiu. Nawet jeśli wydarzy się coś kontrowersyjnego czy szokującego, to po prostu staram się z tego brać lekcje i wynieść coś dobrego, przekuć w coś dobrego. Po tym wszystkim, co się wydarzyło, zamierzam zorganizować akcję "Serce dla ludzi granicy" - wyznała.

Aktorka twierdzi, że wszyscy, którzy tkwią w centrum kryzysu humanitarnego, potrzebują pomocy. Już wie, jak może ich wesprzeć. 

Mnóstwo osób jeździ tam z ubraniami, darami, ale tak naprawdę tam są trzy grupy ludzi, które potrzebują pomocy. To nie tylko uchodźcy, ale również strażnicy, a także mieszkańcy tych miejsc. Są pełni strachu, niepewności tego, co przyniesie jutro. Myślę, że nie mają pomocy psychologicznej, psychiatrycznej.

Barbara Kurdej-Szatan ze wsparciem fundacji i innych osób postanowiła zapewnić im właśnie pomoc psychologiczną. Projekt "Serce dla ludzi granicy" jest w fazie przygotowań, a zostanie wdrożony prawdopodobnie w połowie stycznia 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.