Christina Applegate cierpi na stwardnienie rozsiane. W przejmujących słowach pisze o stanie zdrowia. "Próbuję podnieść głowę"

Christina Applegate walczy ze stwardnieniem rozsianym. Aktorka wycofała się z życia publicznego, ale teraz opowiada o tym, jak się czuje.

Więcej informacji na temat stwardnienia rozsianego i innych chorób na stronie głównej Gazeta.pl.

Christina Applegate znana szerszej publiczności z ról w takich hitach jak: "Kim jest Samantha?" czy "Szkoła stewardes", a przede wszystkim serialu "Świat według Bundych" w sierpniu poinformowała fanów, że choruje na stwardnienie rozsiane. Teraz zdradza, w jakim jest stanie. 

Zobacz wideo Selma Blair: "Mówili mi, żebym szykowała się na śmierć". Aktorka pokazuje życie z chorobą [ZWIASTUN]

Christina Applegate w przejmujących słowach o chorobie

15 listopada Christina Applegate skończyła 50 lat. Ostatnie 13 lat nie rozpieszczało jej jednak. W 2008 roku dowiedziała się bowiem, że choruje na złośliwy nowotwór piersi. Gwiazda poddała się obustronnej mastektomii, a w 2017 roku usunęła też jajniki oraz jajowody. W tym roku usłyszała kolejną straszną diagnozę - stwardnienie rozsiane. Aktorka długo nie informowała o stanie zdrowia. Teraz jednak z okazji urodzin nieco się otworzyła. Na Twitterze napisała, że brakuje jej sił, jednak nie zamierza się poddawać.

Tak. Skończyłam dzisiaj 50 lat i mam stwardnienie rozsiane. To było trudne. W tym dniu wysyłam do wszystkich was wiele miłości. Wielu dziś cierpi, ale myślę o was. Znajdźmy siłę, by podnieść głowy w górę. Moja obecnie jest na mojej poduszce, ale próbuję - czytamy.

Czym jest stwardnienie rozsiane?

Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba układu nerwowego, która polega na nieprawidłowym przekazywaniu impulsów nerwowych. Jej pierwsze objawy to najczęściej pojawiające się i znikające drętwienie kończyn, skurcze mięśni czy zaburzenia ostrości wzroku. Choroba najczęściej dotyka kobiet. Więcej na jej temat możecie przeczytać tutaj: Stwardnienie rozsiane: przyczyny, objawy i leczenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.