Christina Applegate choruje na stwardnienie rozsiane. Diagnozę usłyszała kilka miesięcy temu. "To była wyboista droga"

Christina Applegate znów walczy z ciężką chorobą. Gwiazda poinformowała na Twitterze, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane.

Christina Applegate, aktorka znana m.in. z serialu "Świat według Bundych", podzieliła się z fanami smutną informacją. Gwiazda po raz kolejny zmaga się z ciężką chorobą. Kilka miesięcy temu usłyszała diagnozę.

Christina Applegate i 'Świat według Bundych' Jak wygląda Christina Applegate wiedzą wszyscy. A jak zmienili się pozostali aktorzy "Świata według Bundych"?

Zobacz wideo Romuald Lipko z Budki Suflera: Czuję się fantastycznie

Christina Applegate choruje na stwardnienie rozsiane

Aktorka zdecydowała się opublikować informacje o swoim stanie zdrowia za pośrednictwem Twittera.

Cześć, przyjaciele. Kilka miesięcy temu zostałam zdiagnozowana na stwardnienie rozsiane. To była dziwna podróż. Otrzymałam jednak wsparcie od znajomych, którzy też zmagają się z tą chorobą. To była wyboista droga, ale jedziemy dalej. Chyba że jakieś du*ki ją zablokują - napisała.

W kolejny wpisie aktorka dodała, że idąc za radą jednego z chorych znajomych, każdego dnia "wstaje i podejmuje działania". Jednocześnie poprosiła wszystkich o uszanowanie prywatności.

Christina Applegate jest kolejną gwiazdą, która zmaga się z tą podstępną chorobą. Od kilku lat cierpi na nią również Selma Blair, gwiazda "Szkoły uwodzenia". Selma i Christina grały razem w produkcji "Ostrożnie z dziewczynami".

 

Stwardnienie rozsiane najczęściej dotyczy kobiet. Objawy początkowe charakteryzują się cyklicznym pojawianiem się i zanikaniem symptomów takich jak drętwienie kończyn, skurcze mięśni czy zaburzenia ostrości wzroku.

Przeczytajcie więcej na ten temat: Stwardnienie rozsiane: przyczyny, objawy i leczenie

W 2008 roku Christina Applegate dowiedziała się, że choruje na złośliwy nowotwór piersi. Aktorka była genetycznie obciążona ryzykiem choroby. Poddała się obustronnej mastektomii, usunęła też jajniki oraz jajowody. 

Przeczytaj: Najpierw poddała się mastektomii, teraz usunęła jajniki i jajowody. Kelly ze "Świata według Bundych" o trudnej decyzji: Czuję ulgę

Więcej o: