Księżna Camilla w Jordanii. Przyćmiła ją królowa Rania. Żona monarchy wybrała kreację w stylu księżnej Kate. Boska

Media z całego świata rozpisują się o pięknej królowej Ranii, która wraz z mężem, królem Jordanii, powitała księcia Karola i księżną Camillę podczas ich czterodniowej wizyty na Bliskim Wschodzie. Królowa bezapelacyjnie przyćmiła członkinią brytyjskiej monarchii. Co wiadomo na jej temat?

Więcej na temat rodziny królewskiej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Księżna Camilla i książę Karol 16 listopada wylecieli z wizytą dyplomatyczną do Jordanii. Na lotnisku przywitała ich królewska para - król Jordanii Abd Allah II ibn Husajn i jego żona, Rania al-Abd Allah. Po oficjalnym przywitaniu królowa zabrała księżną Camillę na wizytę w Centrum Rodziny i Dziecka w Jabal Al Nasr we wschodnim Ammanie. Co ciekawe, to Rania zasiadła za kierownicą samochodu. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Książę Harry w stroju nazisty i "tampongate" księcia Karola. Te skandale i wpadki w rodzinie królewskiej przeszły do historii

Zobacz wideo Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać

Królowa Rania i księżna Camilla na spotkaniu

Podczas spotkania w Centrum Rodziny i Dziecka królowa Rania zapoznała księżną z programami ośrodka, które skupiają się na wzmocnieniu pozycji kobiet i dzieci. Panie brały udział w warsztatach, które na co dzień dedykowane są jordańskim kobietom, a które pomagają w budowaniu własnej wartości oraz asertywności. 

 

Księżna Camilla na spotkanie z królową wybrała niebieską sukienkę projektu Fiony Clare, którą zestawiła z delikatną biżuterią oraz beżowymi pantoflami. Z kolei królowa Rania, jako rzeczniczka równouprawnienia, która nie nosi tradycyjnych strojów, zdecydowała się na przepiękną białą sukienkę ze złotym paskiem. Całość uzupełniły stylowe szpilki w niebiesko-brązowe wzory. Żona Abd Allaha ibn Husajna zdecydowała się też na delikatny makijaż i rozpuściła włosy, które układały się w delikatne fale. Tym samym królowa Rania kolejny raz udowodniła, że nie bez przyczyny uważana jest za jedną z najlepiej ubranych monarchiń na świecie. 

Kim jest królowa Jordanii, Rania al-Abd Allah? 

Królowa Rania al-Abd Allah od 30 lat jest żoną króla Jordanii. Jej misją jest popularyzowanie nowoczesnego oblicza islamu. Otwarcie nawołuje do równouprawnienia. Jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie rozprawia się ze stereotypami na temat Bliskiego Wschodu i sytuacji tamtejszych kobiet. Na Instagramie pisze o sobie "mama i żona z fajną pracą". Żona monarchy wspiera też wiele inicjatyw, których celem jest edukacja dzieci. Kieruje też funduszem stypendialnym, umożliwiającym uzdolnionym obywatelom Jordanii studiowanie na całym świecie.

Ma 51 lat i wygląda jak modelka, a fani porównują ją do Natalie Portman, czy Cindy Crawford. Historia jej związku z królem Jordanii, Abdem Allahem ibn Husajnem jest niczym scenariusz filmu romantycznego. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA