Morawiecki skomentował wywiad Lewandowskiej o aborcji. Jego wpis po godzinie zniknął, ale w internecie nic nie ginie

Anna Lewandowska wypowiedziała się w ostatnim wywiadzie o aborcji. Pod cytowanym na Facebooku fragmencie komentarz zostawił premier Mateusz Morawiecki. Niedługo po publikacji jego wpis zniknął, ale wiadomo, co napisał.

Więcej na temat prawa antyaborcyjnego w Polsce oraz aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Lewandowska ostatnio otworzyła się, udzielając wywiadu tygodnikowi "Wprost". Choć rzadko wypowiada się na aktualne tematy polityczno-społeczne, tym razem zabrała głos w sprawie aborcji. Trenerka zadeklarowała, że nie zdecydowałaby się na aborcję z wyboru. Jej wypowiedź była cytowana przez inne media, a pod jednym z takich artykułów na Facebooku sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki. Jego wpis zniknął, ale pozostają screeny.

Zobacz wideo Anna Lewandowska relacjonowała swoje urodziny na Instagramie. Przyjaciele sprawili jej niesamowitą niespodziankę

Wieniawa, RozenekDepresyjna kuchnia Rozenek i żyrandole-imbryki u Pazurów. Czyli kuchnie gwiazd

Morawiecki skomentował wywiad Lewandowskiej o aborcji. Jego wpis po godzinie zniknął, ale w internecie nic nie ginie

Anna Lewandowska wyznała w wywiadzie, że sama nie zdecydowałaby się na aborcję, dodając, że jest osobą wierzącą, ale szanuje to, że ktoś może mieć inne zdanie. Powiedziała także, że pewne obszary życia powinny być rozstrzygane w sumieniach ludzi i nie powinni się do nich wtrącać politycy. Trenerka mimo swojej deklaracji, na swoim profilu na Instagramie dodała hasztag "Ani jednej więcej", który był hasłem przewodnim ostatnich manifestacji. Polki i Polacy wyszli na ulice, by po raz kolejny protestować przeciwko przepisom, które zakładają niemal całkowity zakaz aborcji. Tym samym Lewandowska pokazała, że mimo własnych przekonań identyfikuje się z kobietami takimi jak zmarła ciężarna Izabela z Pszczyny, której dedykowane były marsze. Jej wypowiedź z wywiadu zacytował tygodnik "Do Rzeczy".

Żona najlepszego polskiego piłkarza w jasny sposób zadeklarowała, że jest przeciwniczką aborcji - podano w zapowiedzi artykułu na Facebooku.

Robert LewandowskiRobert Lewandowski z wąsami? A jednak. Niecodzienny widok piłkarza

Pod postem o Lewandowskiej odezwał się premier Mateusz Morawiecki, który postanowił skomentować sprawę.

To nie jest (tylko) kwestia bycia wierzącym - to jest po prostu etyczne podejście do ludzkiego życia - napisał premier.

Pod swoim komentarzem zebrał ponad dwa tysiące reakcji internautów, ale jego wpis wkrótce został usunięty z Facebooka.

Mateusz Morawiecki zostawił komentarz pod cytowaną wypowiedzią Anny Lewandowskiej na temat aborcji. Wkrótce jego wpis zniknął z FacebookaMateusz Morawiecki zostawił komentarz pod cytowaną wypowiedzią Anny Lewandowskiej na temat aborcji. Wkrótce jego wpis zniknął z Facebooka fot. Facebook.com

Więcej o: