Gwiazdy na marszu "Ani jednej więcej". W sieci pojawiły się poruszające nagrania. "Będę się bała o nasze córki"

Ulicami Warszawy przeszła wielotysięczna manifestacja pod hasłem "Ani jednej więcej", sprzeciwiająca się restrykcyjnemu prawu antyaborcyjnemu. Wśród tłumu znalazło się także wiele gwiazd, które wsparły akcję upamiętniającą zmarłą 30-latkę z Pszczyny.

Więcej na temat protestów przeciwko zakazowi aborcji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny wstrząsnęła całą Polską. Ciężarna kobieta zmarła w szpitalu po tym, jak w 22. tygodniu ciąży lekarze nie dokonali aborcji na płodzie z licznymi wadami genetycznymi i czekali, aż obumrze. Pacjentka zmarła przez wstrząs septyczny. Sprawą zajmuje się prokuratura, a w sobotę 6 listopada ulicami wielu miast w Polsce przeszły manifestacje ku pamięci Izabeli. Akcję "Ani jednej więcej" wsparło wiele gwiazd polskiego show-biznesu, które pojawiły się na marszu w Warszawie.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. "Bałam się o tym mówić"

Gwiazdy na warszawskim marszu "Ani jednej więcej"

Wśród protestujących w centrum Warszawy była m.in. Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka dodała na Instagram zdjęcie zrobione podczas marszu oraz nagranie, na którym pokazała, co działo się podczas manifestacji. Kobiety i mężczyźni krzyczeli hasło przewodnie: "Ani jednej więcej".

Barbara Kurdej-Szatan uczestniczyła w warszawskim marszu 'Ani jednej więcej'Barbara Kurdej-Szatan uczestniczyła w warszawskim marszu 'Ani jednej więcej' fot. instagram.com

Na marszu pojawili się także Borys Szyc z żoną Justyną Nagłowską. Para również zamieściła relację na Instagramie. Żona aktora przyznała, że bardzo to przeżyła. Sama wspomniała swoje trzy porody oraz to, że podczas pierwszego lekarze walczyli o życie jej i dziecka.

Nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić, co teraz czują dziewczyny w ciąży, jak bardzo się boją. Nie chcę sobie wyobrażać, jak ja będę się bała o nasze córki, kiedy będą w ciąży. Będę robić wszystko, żeby one nie musiały się bać - napisała Justyna Nagłowska na Instagramie pod zdjęciem z protestu.

Protestowała także Kayah, która tego dnia szła razem z Joanną Przetakiewicz. Na ich profilach też pojawiły się kadry z Warszawy.

To smutna okazja, ale dobrze, że jesteśmy razem i się wspieramy - powiedziała projektantka na InstaStories.

Przetakiewicz dodała nagranie z jednej z warszawskich ulic, na której uczczono zmarłą Izę. Ludzie zapalili znicze pod zdjęciami kobiety.

Podczas warszawskiego marszu 'Ani jednej więcej' uczczono pamięć o zmarłej Izabeli z PszczynyPodczas warszawskiego marszu 'Ani jednej więcej' uczczono pamięć o zmarłej Izabeli z Pszczyny fot. instagram.com

W marszu uczestniczyła także Małgorzata Rozenek, która wcześniej poparła akcję w symbolicznym wpisie na Instagramie. Na manifestację wybrała się z najmłodszym synem Henrykiem. Oprócz rodziny Majdanów w proteście wzięli udział również Karolina Malinowska i Olivier Janiak. Prezenter napisał na Instagramie, że to zdjęcie jest najsmutniejszym, jakie zrobił swojej żonie przez 18 lat związku.

Wiele przeszliśmy, wzloty i trudne momenty, nigdy jednak żaden nasz spacer nie był tak smutny, zatroskany, bezradny, a jednocześnie tak istotny - napisał Olivier Janiak na Instagramie pod kadrem z protestu.
 

W marszu szła też Maffashion, która otwarcie przyznała, że marzyła o większej rodzinie, lecz teraz woli, by jej syn był jedynakiem, ponieważ w tej sytuacji boi się zajścia w kolejną ciążę.

Jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie zmianie, mój synek nie będzie miał rodzeństwa. A już na pewno nie urodzonego w ojczyźnie - napisała Julia Kuczyńska na Instagramie.

Influencerka szła w marszu, trzymając w ręce hasło: "Jestem kobietą, nie inkubatorem".

Maffashion podczas marszu kobiet 'Ani jednej więcej'Maffashion podczas marszu kobiet 'Ani jednej więcej' fot. instagram.com

 

Protestowała również Anja Rubik. Na Instagramie zamieściła hasła wypisane na transparentach: "Ani jednej więcej" i "Myślę, czuję, decyduję". Na warszawskim marszu można było spotkać też Agatę Młynarską, która zamieściła poruszające nagranie z wydarzenia oraz m.in. Annę Nowak-Ibisz, która pokazała w sieci poruszające fragmenty z programu "Uwagte", poświęconemu zmarłej Izabeli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.