Lider zespołu Lady Pank usłyszał zarzuty wyłudzenia podatku VAT. Nie tylko. "Posługiwanie się 'lewymi' fakturami"

Jan B., lider zespołu Lady Pank, usłyszał zarzuty wyłudzenia podatku VAT. To jednak nie był jedyny zarzut.

Jan B., lider zespołu Lady Pank, ma spore problemy z prawem. W środę wieczorem spędził ponad godzinę w siedzibie warszawskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Jest zamieszany w aferę podatkową.

Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

Lider zespołu Lady Pank podejrzany o wyłudzenie podatku VAT

Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie, śledztwo w sprawie wyłudzenia podatku VAT trwa od grudnia 2019 roku. Dochodzenie prowadzone jest przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, który jest właścicielem agencji eventowej, jednak w sprawę zamieszane są osoby z show biznesu. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, Jan B. związany z zespołem Lady Pank również jest podejrzany o udział w procederze.

Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się również osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show-biznesu - zaczął rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Teraz stacja TVP Info poinformowała na Twitterze, że Jan B. usłyszał już zarzuty.

Prokuratura regionalna w Warszawie przedstawiła dziś zarzuty Janowi B. - liderowi zespołu Lady Pank. Gitarzysta miał posługiwać się tzw. lewymi fakturami VAT - czytamy.

Według "Super Expressu", Jan B. spędził 1,5 godziny na przesłuchaniu w warszawskiej prokuraturze.

Usłyszał zarzuty wyłudzenia podatku VAT i posługiwanie się "lewymi" fakturami na około 200 tysięcy złotych i około 50 tysięcy złotych niezapłaconego VAT-u. Chodzi o promocję trasy koncertowej, która miała miejsce w wakacje 2018 roku - czytamy w serwisie.

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej zaznaczył, że do czasu wykonywania czynności nie pojawią się informacje o szczegółach zarzutów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.